REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 4 d. 13:15

V. Pranckietis apie interpeliaciją K. Navickui: ji bus nesėkminga

Vilnius

Dmitrijaus Radlinsko (Alfa.lt) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


40154

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad aplinkos ministras Kęstutis Navickas, kuriam inicijuojama interpeliacija, atsakys į jam pateiktus klausimus ir išsaugos postą.

„Prognozuoju, kad ministras atsakys į klausimus, ir ta interpeliacija bus nesėkminga“, - pirmadienį Eltai sakė Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

Parlamento vadovo vertinimu, interpeliacija yra eilinė normali parlamentinė procedūra, demokratijos apraiška.

„Tai eilinė, normali demokratijos apraiška, nes ten yra pasirašę 34 Seimo nariai. Tai aiškiai yra parodyta, kad tiktai mažuma Seimo narių tuo tiki“, - sakė V. Pranckietis.

Seimo Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija surinko 34 Seimo narių parašus aplinkos ministro Kęstučio Navicko interpeliacijai ir teikia juos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Seimo nariai reikalauja, kad ministras K. Navickas Seime atsakytų į pateiktus klausimus dėl galimo buvusios ministro darbovietės privilegijuoto finansavimo, dėl negebėjimo spręsti atliekų ir pakuočių tvarkymo problemas, dėl išryškėjusių vadybos ir kompetencijos stygiaus problemų, dėl negebėjimo efektyviai įgyvendinti miškų valdymo sistemos reformą, primena ELTA.

Pagal Seimo statutą, gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, numato Seimo statutas.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA