REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 21 d. 10:42

V. Mitalas: numačius daugiau lėšų keliams, dėl biudžeto galima dirbti toliau

Lietuva

Vytautas Mitalas. Luko Balandžio, fotobanko nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


284078

Pirmadienį valdančiosios koalicijos tarybos posėdyje pateikti pasiūlymai dėl papildomo finansavimo keliams ir kitoms reikmėms suteikia galimybę toliau svarstyti kitų metų biudžetą, sako koalicijos narės Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas.

„Biudžeto pirmieji bruožai, kuriuos mums pristatė premjerė, yra neblogi – yra neformalaus ugdymo krepšeliui daugiau, yra keliams, Vilnius–Utena, „Via Baltica“ daugiau, manau, kad su tuo galima dirbti toliau ir svarstyti biudžetą šią savaitę antradienį ir ketvirtadienį“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Mitalas.

Jo vertinimu, koalicijos partnerių posėdis buvo konstruktyvus: „Mūsų pokalbis vakar buvo pakankamai konstruktyvus, kalbėjomės apie daug įvairių klausimų ir aš manau, kad vienas kitą išgirdome“.

Pirmadienį vakare posėdžiavusi koalicija svarstė biudžeto projektą ir papildomai pridėjus išlaidų, biudžeto deficitas padidės iki 3 procentų.

Vyriausybė pirmadienį preliminariai sutarė kitąmet keliams skirti papildomai 157 mln. eurų. Papildomas finansavimas būtų skiriamas dviem projektams – Vilniaus-Utenos kelio rekonstrukcijai (40 mln. eurų) ir „Via Baltica“ ruožui nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos (117 mln. eurų). Pastarajam projektui tektų Europos Sąjungos lėšos.

Iki šiol numatytas Europos Sąjungos finansavimas keliams 2024 metais buvo 41,8 mln. eurų, o papildomos ES lėšos būtų paimtos iš 2025-2026 metams numatyto finansavimo.

Laisvės partijos lyderės Aušrinės Armonaitės teigimu, „laisviečiai“ norėtų, jog 2024 metų biudžete būtų numatyta daugiau lėšų vaikų būreliams.

Šią savaitę Seime turėtų vykti du biudžeto svarstymai – antradienį numatytas pirmasis, o ketvirtadienį – antrasis svarstymai. Jį priimti planuojama gruodžio 5-ąją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA