REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 17 d. 09:21

V. Mitalas: J. Šiugždinienės paviešinti dokumentai neatsako į visus klausimus

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


267466

Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei antradienio vakarą paviešinus savo 2019–2020 metų išlaidų Kauno savivaldybės taryboje ataskaitas, Seimo vicepirmininkas, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas sako, jog paviešinti dokumentai neatsako į visus klausimus.

„Vertinant kaip ten ministrė ir kam naudojo tuos pinigus – matyt, kad vakar parodyti dokumentai dar į visus klausimus neatsako, jeigu tuos dalykus galima vadinti dokumentais“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Mitalas.

„Aš suprantu, kad ministrė pirmininkė galbūt kai ką žino ir daugiau. Aš suprantu, kad vyko kažkokie pokalbiai tarp jos ir ministrės. Gal tų pokalbių pasekoje kažkokį veiksmą išvysime, bet dabar aš tikrai galiu pasakyti, kad tie birželio ar rugsėjo 31 dienomis išrašyti kažkokie kvitai neatsako į visus klausimus“, – pridūrė Seimo vicepirmininkas.

Jo teigimu, J. Šiugždinienė šioje situacijoje turėtų suteikti dar daugiau aiškumo.

„Jeigu norima atsakyti į klausimus, jeigu politikas iš tikrųjų nori atsakyti į klausimus, matyt, reikia viską dar aiškiau pasakyti nei kol kas vyksta šioje situacijoje“, – teigė V. Mitalas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės antradienį „Facebook“ paskyroje paskelbtose ataskaitose pateikiamos išlaidų eilutės už kanceliarines prekes, ryšio priemones, taip pat publikacijas, vizualines priemones, transporto išlaidos, apimančios kiek daugiau nei pusantrų metų jos darbo Kauno taryboje laikotarpį.

Vis dėlto kai kuriuose paviešintuose dokumentuose nurodyta, kad jie parengti birželio ar rugsėjo 31 dienomis, nors šie mėnesiai turi 30 dienų.

J. Šiugždinienė išlaidų ataskaitas paviešino po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas praėjusią savaitę pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J. Šiugždinienė 2019–2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmokų. Jis teigė abejojantis, ar šie pinigai buvo panaudoti skaidriai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA