REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 20 d. 14:20

V. Mazuronis: Trys žingsniai pakeisiantys Lietuvą arba ką daryti, kad mes išliktume (vaizdo įrašas)

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


38335

Šiemet Lietuva pasitiko savo nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Žinau, kiekvienam iš mūsų ši svarbi sukaktis reiškia, kad nepaisant priespaudos, valstybingumo netekties mes grįžome į tą tašką, nuo kurio mūsų maža, bet stipri valstybė pradėjo savo valstybingumo kelią. Ši sukaktis – tai mūsų atsinaujinimo, sustiprėjimo, atgimimo žymuo. Tai tiesa. Tačiau yra ir kita tiesa, kurios ignoruoti ar nematyti gali tik tas, kuris nenori to pastebėti.

Tai – emigracija, kiekvienais metais prilygstanti dar vienos Marijampolės praradimui; skurdas, vedantis į gyvenimo užribį beveik 600 t. Lietuvos žmonių; korupcija, kaip aštuonkojis apraizgiusi valdžios ir teisėsaugos bei teisėtvarkos struktūras; dvigubi standartai, leidžiantys vieniems daryti viską ir gauti, ko nori už nieką, kitiems – būti persekiojamiems, baudžiamiems be galimybės pasinaudoti nekaltumo prezumpcija.

Dar 2017 m. rudenį paskelbiau sieksiąs Prezidento posto ir balandžio 9 d. pažadėjau pristatyti Prezidento rinkimų programą. Kodėl? Dar prieš šešis mėnesius sakiau: todėl, kad #užkniso. Užkniso valstybės niekinimas (griūvantis Gedimino kalnas, Vyčio paminklo statymo istorija, besipešantys politikai, dūlantis futbolo stadionas Vilniuje). Užkniso tautos išvarymas (kasmet didėjanti emigracija, kurios niekaip nebandoma stabdyti). Užkniso baimės atmosfera, draudimai, reguliuojama teisėsauga ir teismai (žurnalų plėšymas, abortų draudimai, valdžiai ir pinigams neatspari teisėsauga, baimė prasižioti ir reikšti kitokią nuomonę). Užkniso skurdas, nelygybė, korupcija (Lietuva užima 19 vietą tarp ES ir Vakarų Europos valstybių pagal KSI. Valdžia nurodinėja, kokias ir kam bylas kelti, o kam ne). Nenoriu gąsdinti, tačiau neišsprendus šių problemų, Lietuvai gresia sunykimas. Ilgiau laukti nieko nedarant yra pražūtinga.

Šiandien kaip niekada tikiu, kad mano sprendimas kandidatuoti yra teisingas: pastarųjų dienų skandalai, drebinantys šalies politinę sistemą bei verslo pasaulį; akivaizdus aukščiausių valstybės vadovų įsitraukimas į teisėsaugos darbą siekiant ją manipuliuoti; visuomenės gąsdinimas išslaptintomis VSD pažymomis ir grėsmėmis šalies saugumui bei vientisumui; verslo pasaulio diskreditavimas a priori (iš anksto) įvardinant vos ne visus verslo atstovus vagimis; išdraskytos ir sugriautos beveik visos politinės partijos – visi šie destruktyvūs procesai mūsų šalyje rodo, kad būtent tai griauna valstybę ir mes kuo greičiau turime imtis veiksmų užkertant kelią Lietuvos ir jos žmonių naikinimui. Negaliu abejingai žiūrėti, kas šiandieną vyksta valstybėje.

Šiandien kaip niekada aiškiai žinau, ko reikia imtis, kad Lietuva neišnyktų, o jos žmonės būtų laimingi. Tai trys žingsniai, kainuosiantys nedaug, bet, mano įsitikinimu, pakeisiantys Lietuvą ir išsaugosiantys mūsų tautą. Trys žingsniai, kurie pagerins klimatą valstybėje ir sudarys prielaidas patikėti, kad viskas įmanoma.

Pirmas žingsnis: Stiprinti tautinę Lietuvos valstybę, užtikrinant kad Lietuvos valstybė ten, kur jos žemė; puoselėjant istorinę atmintį, kalbą, kultūrą, švietimą; grąžinant Lietuvai strategines institucijas tokias, kaip bankai, avialinijos, geležinkeliai, miškai, žiniasklaida. Tautinė Lietuvos valstybė – tai mūsų visų, daug amžių čia draugiškai gyvenančių tautų valstybė.

Antras žingsnis: Panaikinti socialinę nelygybę, baimę, kvailus draudimus. Išlaisvinti teismus ir teisėsaugą nuo įvairių formų korupcijos. Sakau tvirtą „NE“ valstybės valdymui pažymomis. Pasisakau „UŽ“ asmeninę atsakomybę už teisėsaugoje ir tesimuose priimtus sprendimus bei naikinant perteklinius biurokratus, struktūras, valstybinį reketą.

Trečias žingsnis: Kurti klestinčią ir pilietinę visuomenę užtikrinant tiesioginį piliečių dalyvavimą valstybės gyvenime; didinant pajamas ir pragyvenimo lygį; kuriant palankias sąlygas verslui ir investicijoms; ginant Lietuvos piliečius visur ir visada. Šiandieninis skandalas, kurio epicentre atsidūrė aukščiausi politiniai ir verslo sluoksniai, siunčia neigiamą signalą šalies verslo atstovams. Neramu, kad lietuviškas verslas nuspręs, kad Lietuva nėra ta vieta, kurioje galima ramiai dirbti ir gerai užsidirbti. Jau dabar nemažai verslo persikėlė į Estiją, garsėjančią draugiška aplinka verslo plėtotei.

Matau, kad žmonės Lietuvoje pavargę, praradę viltį ir kiekvieną kartą stovėdami prie balsadėžių, praryjančių balsavimo biuletenį, viliasi „Gal šįkart bus kitaip?“. Tikiu, kad viską galima pakeisti. Aš žinau, ką reikia daryti. Ne tik man, bet mums visiems kartu!

Mano išvardinti Trys žingsniai nėra vyriausybės programa su daugybe konkrečių skaičių ar įstatymų pakeitimų. Paprastai politinės partijos, siekdamos patekti į Seimą parengia tonas dokumentų, kurie niekam nėra įdomūs, net ir joms pačioms. Mano Trijų žingsnių vizijai nereikia kalnų popierių. Trys žingsniai – tai nuoroda, kuria kryptimi Lietuvos valstybė turėtų eiti, kad neišnyktų, neišsivaikščiotų, o atvirkščiai – stiprėtų ir klestėtų. Kiekvienas, mano paminėtas žingsnis savyje talpina daugybę priemonių ir būdų tikslui pasiekti. Nurodydamas šiuos žingsnius, aš nurodau savo, kaip būsimo Prezidento prioritetus, kurie yra: Laisva, Teisinga, Klestinti Lietuva. Lietuva, kur kiekvienas joje gyvenantis yra reikalingas valstybei, kur kiekvienas gyvena be prievartos ir baimės, oriai eina iškelta galva, dirba ir užsidirba.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA