REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 22 d. 17:11

V. Mažeika: didžiausias iššūkis VSD – finansavimo tvarumo stoka

Lietuva

Žygimanto Gedvilo, BNS nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


281445

Kitų metų Valstybės saugumo departamento (VSD) biudžetas yra racionaliai minimalus, tačiau didžiausiu iššūkiu žvalgybos tarnybai tampa neužtikrinamas finansavimo tvarumo, teigia šios tarnybos direktoriaus pavaduotojas.

Kitų metų planuojamą biudžetą – 50,5 mln. eurų – VSD vadina racionaliai minimaliu.

„Mes manome, kad tai yra pakankamas biudžetas, kad galėtume atlikti numatytus darbus. Tačiau didžiausias iššūkis, kuris išplaukia iš 2025 ir 2026 metų perspektyvos, tai yra finansavimo tvarumo stoka“, – šią savaitę per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį sakė Vaidotas Mažeika.

Anot jo, po derybų su Finansų ministerija pirminis žvalgybos tarnybos biudžeto projektas papilnėjo keliais milijonais, tačiau planuojamas trejų metų biudžetas yra gerokai mažesnis.

„Jeigu būtume tikri, kad 2025 ir 2026 metais gautume panašų biudžetą (kaip 2024 metais) ar net šiek tiek didesnį atsižvelgiant į aplinkos pokyčius ir infliaciją, būtų galima daug efektyviau planuoti ateities darbus ir tam tikras plėtros iniciatyvas“, – teigė V. Mažeika.

Pagal projektą, siūlomas VSD biudžetas 2025 metais turėtų sudaryti 47,3 mln. eurų, 2026 metais – 43 mln. eurų.

„Šiuo metu mes gyvename nuo biudžeto iki biudžeto, orientuodami savo veiklą į metų, tai yra 12 mėnesių, perspektyvą. Šita situacija, kuri stebima nuolat, yra didžiausias žvalgybos veiklos iššūkis“, – tvirtino VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Seimo NSGK narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė stebėjosi, kad politikai žvalgybos tarnybai formuluoja vis naujas užduotis, bet resursų joms vykdyti neketina skirti.

„Nieko papildomo iš VSD reikalauti negalėsime“, – sakė ji.

2023 metais VSD biudžetas sudaro 45,6 mln. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA