REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 26 d. 12:28

V. Matijošaitis tikisi dialogo su naująja valdžia, ragina susitelkti į COVID-19 suvaldymą

Kaunas

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


151706

Seimo rinkimuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą bei jos deleguotą kadenciją baigiantį premjerą Saulių Skvernelį palaikęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tikisi išlaikyti dialogą su naująja valdžia ir ragina ją susitelkti į COVID-19 situacijos valdymą.

„Savo meilę Kaunui įrodyti bus užtektinai laiko ir erdvės, bet kol kas svarbiausia susikoncentruoti į šių dienų „gaisrus“ – aštrėjančią COVID-19 situaciją šalyje. Gyventojų sveikata bei saugumas yra ir turi išlikti pirmoje vietoje“, – žurnalistams pirmadienį perduotame komentare sako Kauno meras.

„Su ankstesne Vyriausybe ir Seimu Kaunas turėjo tikrai konstruktyvų dialogą. Labai norėčiau, kad toks išliktų ir su būsima naująja šalies valdžia“, – pridūrė jis.

Kauno meras pasveikino naujuosius Seimo laimėtojus ir konstatavo, jog žmonės nacionalinėje valdžioje nori matyti daugiausia dešiniąsias jėgas.

„Dabar jau išrinktieji turės įrodyti, kad yra verti šių mandatų. Kaunas padarė didžiulį įdirbį įgyvendinant ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai svarbius projektus, todėl mano vienintelis noras – kad į Seimą ir Vyriausybę ateinantys nauji valdantieji visa tai suprastų ir deramai įvertintų. Negalima sustoti pusiaukelėje darant tai, kas svarbu visos šalies žmonėms“, – pabrėžė jis.

Kauno meras yra visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ lyderis, šis judėjimas nacionalinėje politikoje nedalyvauja, tačiau keturi jo atstovai Seimo rinkimuose dalyvavo „valstiečių“ sąraše.

V. Matijošaitis ne kartą yra išreiškęs paramą „valstiečių“ Vyriausybei ir dėkojęs S. Skverneliui už paramą Kaune vykdomiems infrastruktūros projektams.

Kaunas, be kitų projektų, šiuo metu tęsia S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją, yra pradėjęs mokslo populiarinimo centro „Mokslo sala“ statybas. Šiems projektams yra numatyta Vyriausybės parama.

Iki šiol opozicijoje buvę konservatoriai sekmadienį laimėjo Seimo rinkimus iškovoję 50 mandatų ir pradėjo derybas dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Šios jėgos turėtų trapią 74 narių daugumą Seime. Konservatoriai kviečia telktis ir kitas partijas.

Kaune „Vieningas Kaunas“ turi daugumą – 33 mandatus iš 41, likusieji aštuoni priklauso konservatoriams, antrą kadenciją dirbantiems opozicijoje.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA