REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Gegužės 7 d. 08:59

V. Matijošaitis: tema dėl „Vičiūnų“ gamyklos Kaliningrade uždaryta, tačiau kai kas susitaikyti su tuo negali

Kaunas

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


300220

Nors Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pripažįsta, kad „Vičiūnų“ gamyklos pasitraukimas iš Rusijos vyko ilgiau nei tikėtasi, tačiau, anot jo, tema yra uždaryta, o dalis politinių oponentų ir visuomenininkų „su tuo negali susitaikyti“. Jis taip pat dėkojo kauniečiams „nepasidavusiems propagandai ir atsilaikiusiems prieš šmeižto akciją“.

„Jeigu iki šiol dirbčiau versle, pastarasis laikotarpis būtų skirtas vien atsakinėjimui, „kas, kaip, kada ir už kiek“. Tema jau uždaryta, bet klausimai pilasi toliau. Kai kas negali susitaikyti su mintimi, kad „Vičiūnų“ kompanijos Rytų rinkose nebėra. Mero darbe tikrai pilna veiksmo – gaila laiko tuščioms kalboms“, – perduotame komentare teigė V. Matijošaitis.

„Kauniečiams galiu tik žemai nusilenkti: jie tikėjo duotu žodžiu ir pasitikėjo mano sprendimu. Stiprų palaikymą, supratimą jaučiu kasdien, susitikdamas, bendraudamas su gyventojais. Esu dėkingas, kad nepasidavė bjauriai propagandai ir atsilaikė prieš šmeižto akciją. Tai išmintingų žmonių bruožas“, – pažymėjo jis.

V. Matijošaitis tikino iš kauniečių spaudimo nejautęs, išskyrus „vietinių konservatorių ratelį“, kuris negali atleisti dėl miesto atsiėmimo iš buvusio laikinosios sostinės vadovo Andriaus Kupčinsko.

„Moralinis spaudimas galėtų būti iš tų, kurie turi bent kiek sąžinės, o čia buvo grynai politinis, ciniškas puolimas ir visiškai jokios moralės. Visi mato, kas iš to išėjo: vienas veikėjas su žaliais akiniais išdidžiai stovėjo pirmose gretose, savo purvinais batais trypė Laisvės alėją, o dabar sėdi teismuose už pedofiliją. Buvę bendražygiai šitą partijos veikėją jau išbraukė iš atminties – į jo vietą pastatė naujus juokdarius“, – tvirtino Kauno meras.

„Keistas sutapimas, bet vos tik įmonių pardavimo klausimai pajudėdavo iš mirties taško ir imdavo artėti prie susitarimų, kaip tik tuo metu prasidėdavo trukdžiai čia, Lietuvoje. Protestai, tyrimai, straipsniai ir kitoks spaudimas sustiprėdavo būtent lemtingu momentu. Atrodė, jog kažkas labai nenori greitos baigties. Jeigu iš plėšrūno atimsi mėsgalį, jis pradės piktai šiept nasrus, suprasdamas, kad nebėra ką ėsti. Šitaip dabar jaučiasi tie, kas dvejus metus laikėsi dantimis įsikandę „Vičiūnų“ temos. Net šunimis tokių nepavadinsi – būtų įžeidimas gyvūnams“, – aiškino jis.

Kauno meras taip pat kritikos pažėrė ir buvusiam premjerui Andriui Kubiliui, kuris, neva 2010 m. susitikinėjo su Baltarusijos diktatoriumi Aleksandru Lukašenka bei kvietė Lietuvos verslus investuoti Rytų rinkoje. V. Matijošaitis pašaipiai įvertino ir Kauno tarybos opozicijoje dirbančio konservatoriaus Pauliaus Lukševičiaus veiklą.

„Buvęs žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius, po nevykusio darbo išspirtas iš ministerijos ir vėl „nusėdęs“ Kauno tarybos opozicijoje, iki paraudonavimo vis bruko savo interpeliacijas. Gyrėsi, vos per metus atlikęs visus darbus ministerijoje. Mano asmenine nuomone, – arba genijus, arba kvailys“, – tikino Kauno meras.

„Kadangi matau jo elgesį taryboje iš arčiau, galvoju, kad antras variantas galimai labiau tikėtinas, o siautėjimas Kaune tėra partinė užduotis iš viršaus. Negana to, paskui save į tarybą dar ir daugiau tokių pačių atsivedė. Tikriausiai panašių užduočių turėjo ir visuomenininkais save vadinantys sostinės atstovai, dirbę apgailėtinais sovietmečio saugumiečių metodais“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad V. Matijošaičiui bene dvejus metus žadėjus apie „Vičiūnų grupės“ pasitraukimą iš Rusijos, balandžio viduryje įmonė patvirtino fabriką Kaliningrade pardavusi bendrovei „Ocean Group“.

Kaip pranešė „Vičiūnų grupės“ atstovai, įmonė pardavė Kaliningrado srityje veikiantį fabriką ir septyniose valstybėse esančias logistikos bei prekybos įmones.

Rusijos bendrovė „Gruppa Okean“ šiuo sandoriu įgijo teisę naudotis VIČI prekiniu ženklu NVS šalių teritorijoje. Vengiant painiavos, skelbiama, jog lietuviškasis VIČI bus palaipsniui transformuojamas plečiant „Vičiūnai Group“ prekių ženklų portfelį.

„Vičiūnų grupė“ nurodo, jog šalių sutarimu sandorio vertė neskelbiama.

Įmonė nurodo, kad 2022 metų vasarą pradėjus pardavimo procesą preliminarius pasiūlymus perpirkti verslą buvo pateikę 15 pretendentų, iš kurių 8 buvo ne Rusijos bendrovės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA