REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 4 d. 13:06

V. Matijošaitis sako besijaučiantis nejaukiai dėl „Vičiūnų grupės“ mokamų mokesčių Rusijai

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


247623

Vienas iš „Vičiūnų grupės“ savininkų Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad jaučiasi nejaukiai dėl grupės Rusijai mokamų mokesčių, nors Kaliningrade šios sumos, anot jo, nėra didelės.

„Nėra dideli ten mokesčiai, nes Kaliningrado sritis yra tokia kaip ir lengvatinė zona. Nejaukiai jaučiamės ir mes toje šalyje nebedirbsime. Kiekvienoje šalyje būnant, kuri veda tokią politiką, kaip šiai dienai Rusija, yra nejauku, nemalonu“, – antradienį Kaune žurnalistams sakė V. Matijošaitis.

Jis kalbėjo, kad „Vičiūnų grupės“ verslo pardavimas Rusijos Kaliningrado srityje nevyksta taip greitai, kaip norisi.

„Verslas yra padėtas ant stalo, pasamdyta kompanija, kuri ruošia to verslo pardavimą. Tai tiek, ir viskas. Aš norėčiau, kad jis būtų anksčiau, bet gyvenimas taip dėlioja, bet bus realizuotas ir atsisakysim“, – sakė V. Matijošaitis.

Jis tvirtino, kad į Rusiją investavo kaip į perspektyvią šalį, kurią taip neva įvardijęs buvęs Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.

„Ir kažkada prisiminsiu aš tuos laikus, kai Kubilius su dviračiais važiavo į Baltarusiją žiūrėti, kaip statoma atominė elektrinė, ir tuo metu aš buvau versle, tai mus visus rodė kaip į perspektyvias šalis, į kurias važiuokite, vyrai, ir investuokite. Nuvažiavome, investavome, o dabar nešame kudašių“, – teigė meras.

Paklaustas, ar investicijas į Rusiją laiko klaida ir gailisi tokio sprendimo, V. Matijošaitis atsakė teigiamai.

„Be abejo. Mus, verslininkus ir į Kiniją kvietė, visur ir siuntė, lydėjo“, – sakė jis.

„Vičiūnų grupės“ savininkai ir vadovai žada parduoti verslą Rusijoje nuo Maskvos invazijos Ukrainoje pradžios vasarį.

Balandžio pradžioje „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis sakė, kad ši viena didžiausių Lietuvoje maisto gamybos grupių verslą Rusijoje galutinai nutrauks per tris-keturis mėnesius.

Rugpjūčio pabaigoje grupė pranešė radusi penkis potencialius verslo Rusijoje pirkėjus, tačiau tvirtina negalinti prognozuoti, kiek užtruks jo pardavimas ir perdavimas.

Grupė tikina, jog visa produkcija, pateikiama prekybai Lietuvoje ar Ukrainoje, yra pagaminta Europos Sąjungoje esančiuose fabrikuose, o parduodamas fabrikas Kaliningrade tiekia produkciją Rytų rinkoms.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ skelbė, kad Kauno mero ir verslininko Liudo Skieriaus kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ įmonė Kaliningrade pernai gavo apie 13,77 mln. eurų Rusijos valdžios subsidijų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA