REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 9 d. 17:19

V. Matijošaitis: pusiaukelės namams gyvenamųjų kvartalų teritorijoje – ne vieta

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283081

Kalėjimų tarnybai planuojant Kauno rajone, Domeikavoje, įsteigti pusiaukelės namus ir Kauno regiono probacijos tarnybą, miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako, jog tokiai institucijai ne vieta gyvenamųjų namų teritorijoje.

Nors gyventojų pasipriešinimo sulaukę pusiaukelės namai yra Kauno rajone, jiems numatyta vieta yra netoli miesto ribos.

Tuo metu Kauno rajono meras Valerijus Makūnas teigia kreipęsis į teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską ir Kalėjimų tarnybą su prašymu atsakyti į gyventojams kylančius klausimus.

Kaip savivaldybės BNS ketvirtadienį perduotame komentare teigia V. Matijošaitis, Kauno miesto savivaldybė nėra gavusi jokios oficialios informacijos apie sprendimą Domeikavoje steigti pusiaukelės namus.

„Tik prieš kelis mėnesius administracijos buvo neformaliai teirautasi dėl galimybės įkurti šią įstaigą Kauno pakraštyje. Į tai žodžiu atsakyta, jog miestas tikrai nepritaria“, – teigia Kauno meras.

„Kategoriškos pozicijos tvirtai laikomės ir toliau: tokioms veikloms – ne vieta gyvenamųjų kvartalų teritorijoje, vos už kelių šimtų metrų nuo mokyklos, darželių. Miestas nuolat auga, jo ribos plečiasi – ten jau dabar gyvena kauniečiai“, – pridūrė jis.

Kauno rajono savivaldybė nurodė 2021-ųjų kovą gavusi Kalėjimų tarnybos prašymą padėti surasti tinkamas patalpas pusiaukelės namams, o vėliau atsakiusi, kad tokių patalpų neturi.

Jos žiniomis, patalpas, kuriose numatyti pusiaukelės namai, projekto organizatoriai įsigijo iš privačių asmenų.

Meras kreipėsi į ministrę bei Kalėjimų tarnybą prašydamas atsakyti, ar pusiaukelės namai steigiami laikantis sąlygų, ar jų atsiradimas turėjo būti derinamas su savivaldybe bei bendruomene ir į kitus klausimus.

„Gyvename teisinėje valstybėje, todėl svarbūs bendruomenės klausimai turi būti sprendžiami laikantis teisės aktų, skaidriai ir įvertinus viešąjį interesą“, – teigia V. Makūnas.

Pusiaukelės namuose planuojama apgyvendinti 25 nuteistuosius. Kilus gyventojų nepasitenkinimui, Kalėjimų tarnyba teigia planų keisti nesirengianti, o Domeikavos bendruomenė tvirtina gyventojų interesus ketinanti ginti teisinėmis priemonėmis.

V. Matijošaitis komentare taip pat teigia per devynerius metus šiose pareigose iš Vyriausybės ir kitur sulaukdavęs „patarimų, kad dėl visko reikia tartis su bendruomenėmis“ ir apgailestavo, kad šiuo atveju iš anksto nesitarta nei su savivalda, nei su gyventojais.

Kauno meras savo kadencijos metu yra ne kartą sulaukęs kritikos dėl įvairių sprendimų, nesuderintų su vietos bendruomenėmis, kuriuos šie liečia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA