REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Vasario 28 d. 11:55

V. Matijošaitis: verslas tapęs gera „bačka“, nuo kurios mėgsta rėkauti visokio plauko politikai

Kaunas

BNS fotobanko nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


206607

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, šiuo metu viešintis Liuksemburge, kur Ešas prie Alzeto, kaip ir Kaunas, pradėjo Europos kultūros sostinės metus, kreipėsi atviru laišku. Pasak mero, kelionė buvo planuota ir išskristi teko prieš pat žinią apie prasidėjusį atvirą karą.

Dėmesys Ukrainai

V. Matijošaitis savo kreipimesi rašo, kad vos grįžęs į Kauną ketina sušaukti neeilinį miesto tarybos posėdį dėl pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms.

„Miestas jau dabar pasiruošęs priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius. Tuo pačiu stengsimės padėti ir jų tautiečiams, likusiems savo šalyje. Esame numatę konkrečius veiksmus – beliko gauti tarybos narių pritarimą“, – teigia meras.

V. Matijošaitis: jokių apčiuopiamų rezultatų nėra

Tarp Kaunui strategiškai svarbių klausimų bus svarstoma ir dėl partnerystės sutarties su dviem Rusijos miestais nutraukimo.

„Šią savaitę Kaunas laiškais kreipėsi į Sankt Peterburgą ir Kaliningradą, kviesdamas miestų vadovus paraginti savo šalies valdžią nutraukti karinę agresiją prieš Ukrainą. Atvirai pripažįstu, jog nebetikiu, kad čia sulauksime grįžtamojo ryšio ir tokie prašymai bus išgirsti, o nesulaukus atsakymo, nebelieka ir dialogo“, – rašo meras.

Pasak jo, tai buvo oficialus Užsienio reikalų ministerijos pavedimas visoms šalies savivaldybėms, užduotis atlikta – „jokių apčiuopiamų rezultatų nėra“.

Jo žiniomis, Kaunas jokių tęstinių projektų su šiais miestais faktiškai nevykdo, todėl dabar atitinkamų veiksmų imsis pati Kauno taryba. Pasak mero, su Baltarusijos miestais Kaunas išvis niekaip formaliai nesusijęs.

„Kam apskritai reikėjo tokių partnerių Rusijoje, kokius ryšius norėjo užmegzti ir palaikyti su tais miestais, tegul atsako anksčiau dirbę Kauno merai. Su jų tuometiniais 1999 ir 2007 metų sprendimais neturiu nieko bendro“, – rašo meras.

Jo verslas tapęs gera „bačka“

Pasipylus viešiems kaltinimams, kad prekiaujant „Viči“ lazdelėmis netiesiogiai finansuojama Rusijos agresija prieš Ukrainą, meras teigia, kad jo verslas tapęs gera „bačka“, nuo kurios mėgsta rėkauti visokio plauko politikai.

„Mano ankstesnis darbas vadovaujant verslui kai kam tapęs gera „bačka“, nuo kurios mėgsta rėkauti visokio plauko politikai. Tegul tai lieka jų sąžinei. Viskas būtų kitaip, jei bent vienas žinotų apie viešai nematomą pusę, prasidėjusią dar nuo Euromaidano 2014 metais. Aš žinau. Ir ukrainiečiai žino“, – rašė meras.

Andrius Tapinas pirmadienį pasirodžius mero kreipimusi išdėstė ir 8 punktus, pagal kuriuos, pasak jo, atskleidžiama nematoma V. Matijošaičio verslo pusė:

„1. Visvaldas Matijošaitis per „VG Holding“, kuriame jis turi po 50 proc. kartu su Plungės verslininku Liudu Skieriuiumi kontroliuoja „Vičiūnų“ grupę.

2. „Vičiūnų grupė“ turi fabriką Kaliningrado srityje Sovietske „Vičiūnai Rus“.

3. „Vičiūnų grupė“ kontroliuoja dukterinę įmonę „BaltKo“ Maskvoje, per kurią vykdo prekybą Rusijoje.

4. Vičiūnų produkcija yra prekiaujama įvairiuose Krymo miestuose – Sevastopolyje, Jaltoje.

5. Vičiūnų produkcija sėkmingai realizuojama Donecke.

6. Vičiūnai aiškina, kad tai daro per didmenininkus ir negali kontroliuoti, kur vyksta tiekimas, tačiau ieško darbuotojų Rostove, iš kur eina pagrindiniai srautai į Donecką ir Luhanską.

7. Pernai patalpintą skelbimą, kad jie ieško darbuotojų Kryme, Vičiūnai pavadino feiku ir konkurentų šmeižto kampanija.

8. „Vičiūnai Rus“ vis dar yra Rusijos organizacijos „Rybnyj Sojuz“ („Žuvies sąjunga“) asocijuota narė. Vakarų partneriai pradėjo nutraukinėti kontraktus su „Rybnyj Sojuz“ nariais, Vičiūnai tyli.

9. 2018 metais analitikas Marius Laurinavičius stebėjosi, kaip „Vičiūnams“ per BaltKo pavyko gauti, kad ir nedidelį, bet vis tiek užsakymą tiekti produkciją į Kremliaus bufetą.“

Š. Matijošaitis: „turime įsipareigojimus jiems“

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ pirmadienį gavo „Vičiūnų grupės“ generalinio direktoriaus ir Kauno miesto tarybos nario Šarūno Matijošaičio pranešimą dėl verslo situacijos Ukrainoje ir Rusijoje.

„UAB „Vičiūnų grupė“ yra tarptautinė maisto pramonės bendrovė, savo produkciją tiekianti į daugiau nei 60 pasaulio rinkų, tarp jų – ir Rusijos bei Ukrainos. Kaip ir daugelis tarptautinių JAV ir Europos korporacijų valdomų maisto gamintojų, šiose rinkose dirbame su tarptautiniais mažmeninės prekybos tinklais ir turime įsipareigojimus jiems“, – rašoma atsakyme.

Pasak Š. Matijošaičio, Ukrainoje, tiek Rusijoje šiuo metu yra apsunkinta ir kai kuriose sferose sustabdyta. Trūkinėja tiekimo grandinės, destabilizuotas valiutų kursas.

„Mūsų produkcija gaminama Lietuvoje, Estijoje, Ispanijoje ir Kaliningrado srityje Sovetske. Sovetsko gamyklos produkcija tiekiama tik rytų šalims, tarp kurių – Gruzijos, Moldovos, Kazachstano, Uzbekijos, Azerbaidžano rinkos. Gamykla įkurta prieš 20 metų“, – rašoma atsakyme.

„Vičiūnų grupėje“ dirba daug ukrainiečių. Norintiems grįžti į tėvynę suteikėme visokeriopą pagalbą. Kaune karo pabėgėliams skiriame nemokamam apgyvendinimui visą grupės valdomą „Metropolio“ viešbutį“, – rašo UAB „Vičiūnų grupė“ generalinis direktorius Š. Matijošaitis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA