REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 2 d. 11:13

V. Matijošaitis: jeigu teismas LGBT eitynes leis, tegu vaikšto

Kaunas

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


186597

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad „Kaunas pride“ eitynių likimą mieste nuspręs teismas, tačiau pats mano, jog Laisvės alėja nėra skirta tokiems renginiams.

„Viskas bus taip, kaip nuspręs teismas. Mūsų nuomonė yra tokia, jų prašymas – kitoks. Jeigu teismas nuspręs leisti, tegu vaikšto“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Kauno meras.

„Mano kaip normalaus sveiko vyro, gyvenančio ir mylinčio moteris, matomai, suprantate, kokia yra nuomonė. O čia – kaip jums patinka, taip jūs ir gyvenkite“, – paklaustas, kaip vertina LGBTQ+ bendruomenės reikalavimus ir pačias eitynes, sakė V. Matijošaitis.

Jis laikosi pozicijos, kurią teismui pateikė ir savivaldybė: Laisvės alėja tebėra statybų aikštelė, todėl toks renginys čia neturėtų vykti.

Be to, pasak jo, centrinė miesto pėsčiųjų gatvė apskritai nėra skirta tokiems renginiams.

„Mano asmenine nuomone, nebūtina visur ir viešintis. Jeigu visos tautybės ar kažkas pradės daryti Laisvės alėjoje paradus, tai nebus kur išeiti paprastiems miestiečiams. Laisvės alėja yra skirta gyventojams ir laisvalaikio praleidimui – mano tokia nuomonė“, – kalbėjo meras.

Kauno savivaldybė birželį nesuderino maršruto LGBTQ+ eitynėms miesto centre, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

Eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir jis rugpjūčio pradžioje įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Kauno savivaldybė rugpjūčio 26 dieną šį sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui, prašydama panaikinti sprendimą ir pareiškėjos Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundą atmesti pilna apimtimi.

Šis skundas turėtų būti nagrinėjamas penktadienį – likus dienai iki pačių eitynių.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA