REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 1 d. 14:29

V. Matijošaitis atsiprašo dėl elgesio su žurnalistais: esu pavargęs nuo provokacijų

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


221400

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis trečiadienį atsiprašė dėl kritikos sulaukusio elgesio su žurnalistais, klausinėjusiais apie jo šeimos verslą ir planus kandidatuoti trečiai kadencijai, ir pareiškė esąs pavargęs nuo „pigių provokacijų“.

„Nemėgstu pigių provokacijų, esu gerokai nuo jų pavargęs. Atsiprašau, jeigu įžeidžiau savo karšta reakcija į pasikartojančius tuos pačius klausimus“, – BNS atsiųstame komentare sakė Kauno meras.

Dalyvavęs Kauno Dariaus ir Girėno stadiono statybų apžvalgoje Kauno meras pareiškė, jog norėtų „pagal kažkokius kriterijus“ atrinkti žurnalistus, kuriuos kviestų užduoti klausimus.

„Biškį sveikesni būtų klausimai“, – sakė meras.

Taip nuo 2015 metų Kauno miesto savivaldybei vadovaujantis V. Matijošaitis kalbėjo klausiamas, ar ketina kandidatuoti į merus trečiai kadencijai.

Kiek anksčiau paklaustas apie tai, kada „Vičiūnų grupė“ pasitrauks iš Rusijos rinkos, savivaldybės vadovas atsakė: „Žiūrėkite, čia „Vičiūnų grupė“ akcijų neturi. Taip kad kalbame apie stadioną“.

Dar kartą klausiamas to paties, V. Matijošaitis žurnalistui sakė: „Dabar galvoji, kad čia golą man įmušei? Klauskite apie stadioną“.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius tokį Kauno mero elgesį vadino gėdingu ir pabrėžė, kad ne politikas renkasi, į kokius klausimus jam atsakinėti.

Vėliau atsiųstame komentare BNS Kauno meras teigė nesuprantantis, „kodėl reikia tą patį įkyriai kartoti net ir stovint naujoje futbolo aikštėje“.

„Tokie dalykai man gyvenimo neprideda. Mero pareiga – dirbti miestui, o verslo sprendimuose seniai nedalyvauju. Šito susitikimo tikslas buvo papasakoti ir parodyti, kad pagaliau Kaune turime stadioną. Tikiuosi, ta gera žinia kauniečius ir pasieks“, – sakė jis.

Vasarį prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą ir Lietuvos bei kitų Vakarų šalių verslams masiškai traukiantis iš Rusijos, „Vičiūnų grupė“ pranešė stabdanti gamybą fabrike Tilžėje. Vėliau sulaukusi kritikos patikslino, jog gamybą tęs, kol turės žaliavų, ir per kelis mėnesius parduos verslą. Jos produkcija iki šiol parduodama Rusijoje ir kitose Rytų rinkose.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA