REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 25 d. 12:55

V. Matijošaitis apie konservatorius, nutarusius savivaldybei grąžinti dalį panaudotų lėšų: jei nevogė – grąžinti nereikia

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


268263

Vertindamas kai kurių konservatorių sprendimą grąžinti dalį tarybos nario veiklai skirtų lėšų, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis teigia, kad jei šie pinigai nebuvo pavogti, jų grąžinti savivaldybei nereikia, skelbia portalas LRT.

„Jei nepavogė – grąžinti nereikia. Verčiau paaukotų tuos pinigus labdarai arba tiesiog Bažnyčiai. Kaunas paskutiniais metais skiria tikrai nemažai lėšų maldos namams mieste apšviesti, sutvarkyti“, – teigia V. Matijošaitis, kurį cituoja portalas LRT.

„Lėšos tarybos nariams išmokėtos taip, kaip numato dar Kupčinsko meravimo laikais, 2011-aisiais, priimta tvarka. Ji analogiškai galioja net ir Europos Parlamente“, – taip pat akcentuoja meras.

Paviešintos tarybos narių veiklai skirtų lėšų 2019-2023 m. ataskaitos rodo, kad Kauno miesto meras V. Matijošaitis per pastarąją kadenciją išleido maksimalią sumą – per 43 tūkst. erų. Iš šių lėšų Kauno miesto meras transporto išlaidoms skyrė daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD prezidiumas pasiūlė Seimui surengti naujus rinkimus – priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje.

Nors tvirtino skaidriai naudojusi išmokas, o už jas atsiskaičiusi pagal savivaldybėje galiojusį reglamentą, oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę G. Skaistė bei S. Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.

Visuomenininkui Andriui Tapinui tęsiant savivaldos biudžetų tyrimą, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA