REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 3 d. 14:25

V. Landsbergis: jei būsime užpulti, kas smogs atgal ir kaip greitai?

Lietuva

Josvydo Elinsko nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


293769

Rusijos tikslas yra sudraskyti Europą į gabalus, sako Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, komentuodamas pastaruoju metu itin įtemptą situaciją Ukrainoje. Pasak jo, Lietuvos ir pasaulio saugumo klausimai šiuo metu sprendžiasi ne tik per kelis tūkstančius kilometrų Ukrainoje nusidriekusiame fronte. Profesoriaus teigimu, nepaisant prieš dvejus metus Kremliaus sukelto karo, pati Europa vis dar nesuprato, kad yra užpulta.

„Problema yra ne Ukraina, o Europa ir Europos smegenys. Kokioje padėtyje yra Europos smegenys?“ – retorikai klausė sekmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos posėdyje dalyvavęs V. Landsbergis.

Konservatorių partijos garbės pirmininko teigimu, būtent Europą Kremliaus režimas nori sudraskyti pirmiausiai.

„Ją suėsti ir sudraskyti galima gabalais, reikia plėšyti gabalus. Ar mes priešinamės tam plėšymui į gabalus? Mes į frontą pastatome Ukrainą. Gal Ukraina laimės, padėkime, kad ji laimėtų, tada mums bus gerai. O jei Ukraina pralaimės, ar mes suprasime, kad mes pralaimėjome, kad Europa pralaimėjo, kad Jungtinės Tautos pralaimėjo?“ – svarstė profesorius.

„Aš kartais slapčia pagalvoju ir labai negražius dalykus. Jeigu mes visi – demokratinis pasaulis, Vakarai, Europa – būsime užpulti staigiai ir negailestingai... Kas smogs atgal ir kaip greitai? Ar atsiras vienas kitas Amerikos generolas, kuris duos įsakymą iš karto“, – kalbėjo profesorius, tarsi reaguodamas į pastaruoju metu viešojoje erdvėje kilusias abejones dėl NATO 5-ojo straipsnio tvirtumo.

Taip pat V. Landsbergis apgailestavo, kad senasis kontinentas vis dar tik kalba apie mobilizacijos būtinybę.

„Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mes nesame mobilizuoti. Mes dar tik raginame patys save: gal reikia pradėti mobilizuotis, gal kažką pradėkime daryti. O kodėl iki šiol nedarėme? – svarstė profesorius, paragindamas visus nebebijoti pasipriešinti Europos ir pasaulio tvarką griaunantiems revizionistiniams režimams.

„Jei mes norime, kad demokratinis pasaulis išliktų ir laimėtų prieš diktatūrų, smurto ir niekšybės pasaulį, tai mes turime būti ir atviri, ir kalbėti tiesą“, – sakė V. Landsbergis.

Anksčiau kalbą sakęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis taip pat akcentavo saugumo požiūriu itin sudėtingą situaciją Ukrainoje bei Europoje.

„Sudėtinga atrasti žodžių, kurie leistų pasiguosti, kurie leistų pasakyti, kad galiu eiti ramiai miegoti ir išmiegojus visą naktį ryte užsiimti kokiais nors reikalais negalvojant apie Ukrainą, nes ten reikalai krypsta gera kryptimi. Deja, bet taip nėra“, – TS-LKD tarybos posėdyje sakė G. Landsbergis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA