REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 5 d. 13:10

V. Gailius traukiasi iš Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


97733

Liberalų sąjūdis renka naują pirmininką – rugsėjo 21 d. partijos Suvažiavime bus patvirtintas naujas partijos vadovas ar vadovė. Vienas iš kandidatų partijos pirmininko rinkimuose, kelių partijos skyrių iškeltas Joniškio r. meras Vitalijus Gailius, šiandien partijos narius informavo, kad traukiasi iš rinkiminės kovos ir pirmininko rinkimuose palaiko Seimo opozicijos lyderę ir liberalų frakcijos seniūnę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

„Dėkoju už pasitikėjimą Liberalų sąjūdžio partijos skyriams, iškėlusiems mane kandidatu į partijos pirmininkus ir informuoju, kad atsisakau toliau juose dalyvauti. Šiuo metu pagrindinis mano prioritetas – gyvenimas ir darbas gimtajam Joniškio kraštui. Dabartinėje partijos veikloje matau teigiamus pasikeitimus, demokratinius procesus, kurie veda partiją tinkama linkme. Pasitikiu, tikiu ir palaikau Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir, mano nuomone, ji yra tinkamiausia kandidatė užimti partijos lyderio postą“, – akcentuoja V. Gailius.

Pasitraukti iš rinkiminės kovos V. Gailius apsisprendė norėdamas visą dėmesį skirti mero darbui.

„Šių metų pradžioje Joniškio rajono gyventojų išreikštu didžiuliu pasitikėjimu buvau išrinktas Joniškio rajono savivaldybės meru. Esu atsakingas ir įsipareigojau šio krašto žmonėms, – įsipareigojau visas jėgas, patirtį ir laiką skirti savivaldai“, – teigia V. Gailius.

Partijos pirmininko rinkimuose dalyvauja Neringos savivaldybės Tarybos narys ir opozicijos lyderis Andrius Bagdonas, Seimo opozicijos lyderė ir liberalų frakcijos seniūnė V. Čmilytė-Nielsen, Vilniaus skyriaus narys Vytautas Danilevičius ir Trakų r. merė Edita Rudelienė.

Pirmasis Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų etapas prasidės jau rytoj. Pirmą kartą partijos istorijoje vyks visuotinis partijos narių elektroninis balsavimas, kuris pasibaigs ateinantį trečiadienį.

Jei pirmojo turo metu nė vienas iš kandidatų nesurinks reikiamos balsų daugumos, vyks pakartotinis balsavimas, kuris baigsis partijos Suvažiavimo metu – rugsėjo 21 d. Antrajame ture balsavimas vyks dėl dviejų kandidatų, pirmajame ture surinkusių daugiausiai balsų.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA