REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 13 d. 10:38

V. Gailius: Seime turėtų dirbti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


20025

Parlamentaras Vitalijus Gailius siūlo keisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 56 straipsnį, kuriuo būtų keičiami reikalavimai būsimiesiems Seimo nariams.

Plenariniame posėdyje 77 parlamentarams iš 84 užsiregistravusiųjų balsavus „už“ (šešiems susilaikius) buvo pritarta Seimo nario V. Gailiaus inicijuotam ir parengtam Konstitucijos pataisų projektui (XIIIP-699, reg. data 2017-05-11) riboti galimybę teistiems asmenims kandidatuoti į Seimą.

Žmonėms, einantiems ar ketinantiems eiti pareigas valstybės tarnyboje Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnyje yra įtvirtinti reikalavimai būti nepriekaištingos reputacijos, t. y. asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos ir eiti valstybės tarnautojo pareigų, jeigu jis įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą. Tuo tarpu renkamiems Lietuvos Respublikos Seimo nariams Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatyme analogiškos nuostatos nėra, į Seimą gali pakliūti dirbti net kriminalinę praeitį turintys žmonės. Tam, kad būtų pakeistas minėtas įstatymas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo išaiškinimais, pirmiausia turėtų būti pakeista Konstitucija.

„Pateikdamas Konstitucijos 56 straipsnio pakeitimo projektą siekiau prisidėti ir prie mūsų parlamento prestižo gerinimo, ir prie pasitikėjimo parlamentu didinimo. Užkirtus kelią patekti į Seimą asmenims, teistiems už tyčinius nusikaltimus, jei teistumas neišnykęs arba nepanaikintas, bus įgyvendintos ir Europos Parlamento 2013 m. spalio 23 d. priimtoje rezoliucijoje „Kova su organizuotu nusikalstamumu, korupcija ir pinigų plovimu“ pateiktos rekomendacijos“ – įsitikinęs Seimo narys V. Gailius.

Kadangi projektui pritarta, prasideda jo svarstymai komitetuose ir Konstitucijos komisijoje. Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo Seime balsuojama du kartus, pirmasis projekto svarstymas numatytas Seimo posėdyje IV (pavasario) sesijoje. Pataisoms priimti reikia ne mažiau 94 balsų „už“. Antrasis balsavimas gali būti po ne trumpesnės kaip trijų mėnesių pertraukos.

Pakruojo rajono savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA