REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 18 d. 17:05

V. Čmilytės-Nielsen apie apkaltą P. Gražuliui: Seimas parodė, kad KT išvada nėra tušti žodžiai

Lietuva

Viktorija Čmilytė-Nielsen. Luko Balandžio, fotobanko nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


286814

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad jos nenustebino parlamento sprendimas naikinti Petro Gražulio mandatą. Pasak jos, sprendimas palaikyti šiurkščiai Konstituciją pažeidusio parlamentaro apkaltą įrodė, kad Seimui rūpi jo reputacija.

„Nenustebino. Parodo, kad kalbos apie Seimo reputaciją nėra tušti žodžiai ir sprendimas, kuris buvo visgi dėl Seimo nario šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo, Seimo priimtas“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Kiekvieną kartą tai yra individualus sprendimas. Šįkart Seimas apsisprendė taip ir parodė, kad KT išvada nėra tušti žodžiai Seimui“, – sakė parlamento vadovė.

Visgi V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad tai, jog sprendimą naikinti P. Gražulio mandatą Seimas priėmė tik dviejų balsų atsvara, parodo, jog ne visiems parlamentaras šis klausimas buvo vienodai svarbus.

„Bet aš manyčiau, kad dabar nebėra prasmės labai kažkaip analizuoti, sprendimas priimtas, balsų pakako. Konstatuojame tai ir judame toliau“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Už P. Gražulio mandato panaikinimą pirmadienį balsavo 86 Seimo nariai, prieš pasisakė 8, susilaikė 4 parlamentarai. Taip pat rasti 7 sugadinti biuleteniai.

Balsavime dalyvavo visų valdančiųjų frakcijų atstovai, taip pat Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“, Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijų atstovai. Visgi prie balsadėžės nepasirodė Mišrios Seimo narių grupės ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai.

Nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių tai yra 85 parlamentarai.

Mandato netekusiam parlamentarui P. Gražuliui bus 10 metų uždrausta kandidatuoti į Seimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA