REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 16 d. 10:10

V. Čmilytė-Nielsen apie pasikėsinimą į Slovakijos premjerą: tokie dalykai sukrečia

Lietuva

Viktorija Čmilytė-Nielsen. ELTA / Josvydas Elinskas

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


301387

Žinia apie pasikėsinimą į Slovakijos premjerą Robertą Fico – sukrečianti, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Politikė akcentuoja – gyvenant sudėtingomis geopolitinėmis sąlygomis, visuomenėje kylančios įtampos yra neišvengiamos.

„Be abejo, šokiravo. Linkiu sveikatos Slovakijos premjerui. Suprantama tokie dalykai sukrečia“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Įtampos visose visuomenėse kyla – ir tai yra neišvengiama. Gyvename sudėtingu laiku, geopolitinių įtampų laiku. Žinote, žmonės visada yra linkę manyti, kad laikas, kada jie gyvena, yra pats sudėtingiausias. Bet, tikriausiai, jeigu pažvelgtume istorikai, visada būdavo problemų ir tų įtampų“, – pastebėjo parlamento vadovė.

ELTA primena, kad trečiadienį Handlovos mieste Slovakijoje buvo pašautas šalies ministras pirmininkas Robertas Fico. Pasak žurnalistų, po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio premjerui sustojus pasikalbėti su susirinkusiaisiais, nuaidėjo keli šūviai. R. Fico buvo nuvežtas į ligoninę, įtariamą užpuoliką sulaikė policija.

Ketvirtadienio rytą pranešta, jog po kelias valandas trukusios operacijos R. Fico atgavo sąmonę, jo gyvybei pavojus nebegresia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA