REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Vasario 28 d. 15:23

V. Čmilytė-Nielsen: Ukrainai kuo skubiau reikia suteikti ES šalies kandidatės statusą

Vilnius

Viktorija Čmilytė-Nielsen. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


206642

Ukrainai reikia kuo skubiau suteikti Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statusą, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Aš manau, dabar gyvybiškai svarbu kuo greičiau Ukrainai suteikti šalies kandidatės statusą. Mes turime Ukrainai atverti greitą kelią tapti Europos Sąjungos šalimi kandidate ir nare artimiausioje įmanomoje ateityje“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Rygoje sakė susitikime su Baltijos ir Švedijos šalių parlamentų vadovais dalyvaujanti V. Čmilytė-Nielsen.

„Dabar ne laikas ilgiems svarstymams, ne laikas abejonėms, tai (Ukrainos narystės ES perspektyva) yra vienas pagrindinių dalykų, į kurį turėtume sutelkti dėmesį“, – pažymėjo Lietuvos parlamento vadovė.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino ES nedelsiant suteikti jo šaliai narystę Bendrijoje, Rusijai penktą dieną atakuojant šalį.

„Mes kreipiamės į Europos Sąjungą dėl skubaus Ukrainos priėmimo pagal naują specialią procedūrą“, – naujame vaizdo kreipimesi sakė Ukrainos lyderis.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pirmadienį Rygoje su Baltijos šalių ir Švedijos parlamentų vadovais aptarė galimą pagalbą Ukrainai.

Kiek anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda paragino ES Ukrainai suteikti kandidatės statusą.

Tuo metu Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) sekmadienį pareiškė, kad „Ukraina yra viena iš mūsų ir mes norime jos Europos Sąjungoje“.

Rusija praėjusią savaitę Ukrainoje pradėjo karą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje.

Kremliaus sausumos pajėgos veržiasi į Ukrainą iš šiaurės – per Baltarusiją, taip pat rytų ir pietų, bet sulaukia įnirtingo ukrainiečių pajėgų pasipriešinimo. Ukrainiečių kariuomenė pirmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai sumažino „puolimo tempą“. 

Juos ginklais ir humanitarine parama remia Vakarų šalys, prieš Rusiją įvedamos sankcijos.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA