REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 25 d. 08:37

V. Čmilytė-Nielsen: Seimo sesiją reikėtų pradėti nuo žemdirbių reikalavimų

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


290097

Pavasario sesiją reiktų pradėti reaguojant į protestuojančių žemdirbių reikalavimus, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Žemės ūkio ministras jau paskelbė apie registruotus kai kuriuos pakeitimus, kuriais, manyčiau, ir turėtume pradėti pavasario sesiją kuo greičiau reaguodami į tai, ką reikia koreguoti“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, Seimas gali koreguoti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą bei dėl žymėto dyzelinio kuro naudojimą.

„Reaguoti ir girdėti reikia visus reikalavimus, be jokios abejonės, ką galime koreguoti, tai jau kitas klausimas ir kas priklauso apskritai nuo įstatymų pakeitimų, tai jau buvo pasakyta, kad jau registruotos pataisos dėl suskystintų naftos dujų akcizo, kurį ketinama ženkliai sumažinti (...) taip pat dėl žymėto dyzelio“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Nuo sausio įsigaliojus Akcizų įstatymo pataisomis, SND akcizas nuo sausio siekia 368 eurus už toną (su PVM), šiuo metu jau yra pateikti pasiūlymai jį mažinti iki 41 euro, taip pat grąžinti dyzelino lengvatą žemdirbių transportui – ji galioja tik naudojimui traktoriams.

Ketvirtadienį planuojamas Seimo pirmininkės susitikimas su Vilniuje mitinguojančių žemdirbių atstovais.

V. Čmilytė-Nielsen tikisi, kad protesto metu valždia ir ūkininkai išgirs vieni kitus: „Svarbiausias, matyt, dalykas, yra tai, kad abi pusės girdėtų ir tikiuosi, kad rezultatas šių poros dienų bus būtent toks“.

Žemdirbiai siekia atkreipti valdžios dėmesį į jos vykdomą žemės ūkio politiką, ragina atšaukti nuo sausio padidintą suskystintų naftos dujų akcizą, grąžinti dyzelino akcizo lengvatą jų sunkvežimiams, kelia daugiamečių pievų atstatymo, saugomų teritorijų plėtros, pieno krizės ir kitas problemas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA