REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 21 d. 08:48

V. Čmilytė-Nielsen: Seime yra palaikymas M. Drobiazko pilietybės panaikinimui

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


270814

Seime yra palaikymas Lietuvos pilietybės panaikinimui ledo šokėjai Margaritai Drobiazko, sako parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Ta iniciatyva buvo senokai, jau apie tai buvo kalbama, tai, matyt, mes jau priėjome prie galutinės fazės šio sprendimo. Kiek žinau, palaikymas tam, matyt, yra, tai toks sprendimas, tikėtina, bus priimtas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Kaip antradienį pranešė LNK Žinios, Seimo nariai kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM), kad ši įvertintų pagrindus panaikinti pilietybę čiuožėjai pagal kovą įsigaliojusias įstatymo pataisas, leidžiančias atimti išimties tvarka įgytą pilietybę asmeniui, savo veiksmais keliančiam grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams ir taip žeminančiam šalies vardą.

VRM savo ruožtu turėtų kreiptis į Pilietybės reikalų komisiją, kuri teiktų rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai, priimsiančiam galutinį sprendimą dėl pilietybės panaikinimo.

Minima Pilietybės įstatymo pataisa ir buvo parengta reaguojant į pernai vasarą kilusį rezonansą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago elgesio, kai jie rugpjūtį Sočyje, Rusijoje, dalyvavo šou programoje. Ją surengė Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka.

Nuostata dėl pilietybės panaikinimo galioja tik išimties tvarka Lietuvos pilietybę gavusiems asmenims, turintiems ir kitos valstybės pilietybę. Tokių šiuo metu per 800.

Po M. Drobiazko ir P. Vanago pasirodymo Sočyje prezidentas G. Nausėda iš jų atėmė Lietuvos valstybės apdovanojimus, anksčiau suteiktus už nuopelnus valstybei.

Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA