REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 15 d. 08:56

V. Čmilytė-Nielsen sako, kad yra dar vienas kelias grįžti prie darbo Seime: įstatymus priimti tik valdančiųjų balsais

Lietuva

Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


236794

Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad valdantieji turi galimybę normalizuoti darbą Seime ne tik tardamiesi su posėdžius nuo praėjusios savaitės boikotuojančia opozicija. Pasak jos, tiek teoriškai, tiek praktiškai valdantieji gali vien savo turimais balsais priiminėti įstatymus ir, pavyzdžiui, pavasario sesiją užbaigti be įsižeidusių oponentų.

„Teoriškai ir praktiškai Seime galima kurį laiką priiminėti įstatymus valdančiųjų balsais. Tačiau, manau, kad tai nėra optimalus variantas. Nematau, kaip tai būtų naudinga opozicijai, nes tai yra tiesiog nusišalinimas nuo savo konstitucinės Seimo nario pareigos dalyvauti Seimo posėdžiuose. Bet tokia galimybė yra įmanoma“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Kaip leido suprasti politikė, ar šis scenarijus toliau bus aptarinėjamas, priklausys nuo opozicijos atstovų, kurie trečiadienį vėl kviečiami į dialogo grupę.

„Aš kviesiu dar vieną dialogo grupės susitikimą ir įvardinsiu porą konkrečių siūlymų kolegoms iš opozicijos. Bet taip pat kviesiu dar kartą įvertinti situaciją ir tai, jog jų keliami klausimai gali būti svarstomi be jokių demaršų Seimo posėdžio salėje. Dabar tokia destruktyvi veikla – ji niekaip nepriartina prie opozicijos darbotvarkės įgyvendinimo. Ji tiesiog paralyžiuoja Seimo darbą“, – teigė Seimo pirmininkė, pažymėdama, kad po minėto susitikimo sprendimo iniciatyva jau bus opozicijos pusėje.

„Tad šioje vietoje, po šiandienos pokalbio, kamuolys tikrai bus opozicijos pusėje ir jau jie galės spręsti, koks veikimo modelis jiems labiausiai tinka“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Paklausta, ar ganėtinai trapią daugumą Seime turintys valdantieji realiai tikrai galėtų tęsti darbą Seime be opozicijos, parlamento vadovė pažymėjo, kad tokia galimybė tikrai yra. Visgi, akcentavo ji, dirbti be opozicijos nebūtų geriausia išeitis.

„Tai yra įmanoma, bet nematau jokio poreikio dirbti taip, kadangi ir viešai esu tą sakiusi – per pusantrų metų beveik pusantro šimto opozicijos inicijuotų klausimų praėjo pateikimo stadiją, 34 jų priimti. Tad opozicijai dalyvaujant posėdžiuose, žinoma, darbas būtų normalesnis“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA