REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 7 d. 10:29

V. Čmilytė-Nielsen palaiko idėją pavasarį grįžti prie diskusijų dėl šauktinių reformos ir gynybos mokesčio

Lietuva

Eltos nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


285700

Konservatorių atstovams prakalbus apie tai, jog pavasarį būtų galima grįžti prie diskusijų apie šauktinių reformą ir gynybos mokestį, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad mato poreikį Seime atnaujinti pokalbius dėl Lietuvos gynybos ir saugumo. Visgi ji neslepia matanti pavojų, kad esminės diskusijos gynybos klausimais rinkimų fone gali nublankti.

„Matyčiau didelį poreikį, remiantis gerąja Gynybos susitarimo patirtimi, inicijuoti plačią parlamentinę diskusiją dėl tolimesnių veiksmų, stiprinant Lietuvos gynybą ir saugumą“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tema yra fundamentaliai svarbi – tai visa ko pagrindas. Bet jei ji taps vienu iš rinkiminių kovų įrankių – kažin, ar mums pavyks pasiekti rezultatą“, – pridūrė parlamento vadovė.

Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas šią savaitę „Žinių radijui“ teigė, kad šauktinių reformą ir gynybos mokestį Seimas turėtų svarstyti pavasario sesijos metu.

ELTA primena, kad apie naujo mokesčio idėją vienas pirmųjų prakalbo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Apsvarstyti šią iniciatyvą politikas ketina kviesti visas parlamentines partijas.

Kaip skelbta anksčiau, socialdemokratų partija siūlo Finansų ministerijai išleisti gynybos obligacijas kaip alternatyvą skolinimuisi krašto apsaugos reikmėms iš užsienio rinkų. Pasak jų, pasiūlius rinkos sąlygas atitinkančias palūkanų normas, gynybos obligacijos būtų patrauklios ir ekonomiškai, o kartu leistų gyventojams išreikšti savo patriotinę valią ir tiesiogiai prisidėti prie paramos krašto apsaugai, sako socialdemokratai.

Premjerė Ingrida Šimonytė lapkritį tikino, kad šauktinių reforma Vyriausybėje turėtų būti svarstoma dar gruodžio pradžioje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA