REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugsėjo 27 d. 10:19

V. Čmilytė-Nielsen: opozicijos organizuojama interpeliacija D. Kreiviui didelio pavojaus nekelia

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


246874

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įsitikinus, kad antradienį opozicijos organizuojama interpeliacija energetikos ministrui Dainiui Kreiviui didelio pavojaus nekelia.

„Ne vienas ekspertas atkreipė dėmesį, kad klausimai yra nelabai kokybiški, tai, mano manymu, didelio pavojaus ministrui ši interpeliacija nekelia. O pozicija tikrai turi daug įrankių savo rankose ir norėtųsi, kad inicijuodama interpeliacijas vieną po kitos nedevalvuotų politinių procesų“, – žurnalistams Seime teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė patikino pastabų ir priekaištų ministrui D. Kreiviui neturinti.

„Rusijos karas prieš Ukrainą yra tas faktorius, kuris palietė ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą ir visą pasaulį. Ir energetikos kainų šokas ir šuolis yra tiesioginė V. Putino agresijos pasekmė. Prikaišioti ministrui dėl to, kad tai įvyko ar dėl to, kad nuo 2010 metų nieko nebuvo padaryta plėtojant mūsų elektros energijos gavybą Lietuvoje, manau, kada nėra solidu tiesiog“, – sakė ji.

Opozicijos parlamentarai rugsėjo viduryje paruošė interpeliacijos projektą ir surinko 62 opozicinių frakcijų atstovų parašus. Ministras Seime atsakys į 23 opozicijos parengtus klausimus – parlamentarai iš ministro nori išgirsti, kaip jis ketina mažinti įtampą dėl aukštų energijos kainų, padėti gyventojams ir verslui.

Opozicijos politikai raštu D. Kreivio klausė apie antrąjį elektros tiekimo rinkos liberalizacijos etapą, elektros generacijos pajėgumus, energijos išteklių kainas, saulės elektrines, UAB „Ignitis“, taupymo planą ir nuotolinio darbo kompensacijas, įmonių bankrotą ir darbuotojų atleidimus, biokuro kainą, biržą „Nord Pool“, gaminančių vartotojų situaciją ir kt.

Šios Seimo kadencijos metu parlamento mažuma inicijavo jau dvi interpeliacijas – sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Abu procesai baigėsi valdančiųjų naudai – atsakymams į klausimus buvo pritarta ir ministrai tęsia darbą postuose iki šiol.

Neatmetama, kad netrukus interpeliacija gali būti inicijuojama ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui bei ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei.REDAKCIJA REKOMENDUOJA