REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 21 d. 14:31

V. Čmilytė-Nielsen nesupranta A. Širinskienės kaltinimų dėl žlugusios apkaltos V. Gapšiui: tokia Seimo valia

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


287189

Laisvės atėmimo bausme nuteistam Vytautui Gapšiui išsaugojus Seimo nario mandatą, parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad dalies politikų poziciją šiuo klausimu galėjo paveikti vis dar besitęsiantys teisiniai procesai. Liberalų lyderė taip pat atmeta Mišrios Seimo narių grupės seniūnės Agnės Širinskienės kaltinimus – esą apkalta V. Gapšiui žlugo dėl valdančiųjų kaltės.

„Seimas taip nusprendė. Tokia Seimo valia. Balsavimo rezultatai galbūt pasako tai, kad daliai Seimo narių, jų sprendimams įtaką padarė tai, kad dar nėra pasibaigęs teisinis procesas“, – ketvirtadienį Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Po žlugusios apkaltos opozicijos atstovė A. Širinskienė priminė 2018 m. įvykius, kai Seimui nepavyko atimti mandato iš tuomečio parlamentaro Mindaugo Basčio. Tuo metu, akcentavo A. Širinskienė, konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tikino, kad po tokių sprendimų turėtų būti rengiami neeiliniai Seimo rinkimai. Tokių pareiškimų, tęsė politikė, iš valdančiųjų laukiama ir dabar.

Visgi, reaguodama į tokius A. Širinskienės pareiškimus, V. Čmilytė-Nielsen tikino, kad Liberalų sąjūdžio frakcija vieningai balsavo už V. Gapšio mandato panaikinimą. Ji taip pat atmeta oponentės kritiką valdančiajai koalicijai.

„Poniai Širinskienei, matyt, galima atsakyti, kad koalicijoje šiandien yra 73 žmonės. Tai, matyt, koalicija balsavo“, – aiškino Seimo pirmininkė.

„Vyko slaptas balsavimas, bet Liberalų sąjūdžio frakcijoje prieš balsavimą kalbėjome, kad mes mandato atėmimą palaikysime. Nežinau, kam derėtų priekaištus sakyti šioje situacijoje“, – opozicijos narės kritika stebėjosi V. Čmilytė-Nielsen.

Seimas ketvirtadienį apsisprendė nenaikinti „MG Baltic“ byloje įkalinimo bausme nuteisto parlamentaro V. Gapšio mandato.

Vykdant „MG Baltic“ byloje laisvės atėmimo bausme nuteisto parlamentaro V. Gapšio apkaltą, Seimas nutarė balsuoti keturiais biuleteniais. Tam, kad Seimo narys netektų mandato, užtenka, kad bent už vieną iš nutarimų balsuotų 85 Seimo nariai. Visgi nei vienas nutarimas nesurinko 85 parlamentarų balsų.

Iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas lapkričio 22 d. pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis.

Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimdoną Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA