REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 10 d. 14:42

V. Čmilytė-Nielsen: manau, kad jau laikas opozicijai grįžti į posėdžių salę

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


235589

Manau, kad jau laikas opozicijai grįžti į posėdžių salę, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pakvietusi boikotą Seimo posėdžiams paskelbusius parlamentarus pradėti pokalbius sudaromoje Dialogo grupėje.

„Tikiuosi, kad ši Dialogo grupė jau kitą savaitę galės susitikti. Aš savo ruožtu taip pat kalbėsiu su opozicijos atstovais, su frakcijų atstovais, ieškodama taikaus sprendimo. Manau, kad jau laikas yra grįžti į posėdžių salę ir mums diskutuoti apie įvairius įstatymų projektus, apie mūsų iniciatyvas naudojant argumentus, o ne emocijas“, – žurnalistams penktadienį sakė parlamento vadovė.

Pasak jos, jei įsižeidusi opozicija vizgi nuspręstų plenarinių posėdžių salėje vasarą nebepasirodyti, tai atskleistų parlamentarų požiūrį į valstybei svarbius dalykus.

„Manau, kad tai parodytų opozicijos požiūrį į būtinybę jiems dalyvauti priimant sprendimus, kurie yra svarbūs valstybei“, – teigė ji ir pažymėjo, kad parlamentarams dera kilusius klausimus spręsti diskusijų bei balsavimų būdu.

„Man kaip Seimo pirmininkei norėtųsi, kad mes diskutuotume Seimo posėdžių salėje, svarstydami vienus ar kitus klausimus, įstatymų projektus. Juo labiau, kad šioje kadencijoje turėjome labai daug gero bendradarbiavimo pavyzdžių“ – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Seime seniai nematytas konfliktas

Konfliktas tarp valdančiųjų ir opozicijos prasidėjo antradienį Seime diskutuojant dėl opozicijos inicijuotos interpeliacijos žemės ūkio ministrui. Opozicija piktinosi tuo, kad valdantieji nesutiko su antradienio posėdžio metu paprašyta pertrauka Kęstučio Navicko interpeliacijai. Jos opozicija paprašė siekdama sau norima linkme pakeisti balsų pusiausvyrą Seime. Tačiau valdantieji trečiadienio rytą sušaukė neeilinį Seimo posėdį. Šį posėdį opozicija boikotavo, o valdantieji balsuodami pritarė K. Navicko atsakymams.

Galiausiai konfliktas įsismarkavo ketvirtadienį. Opozicija, pareiškusi, kad valdantieji negerbia jos teisių, nusprendė posėdžiauti atskirai kitoje posėdžių salėje. Čia per kelias valandas parengė rezoliuciją, kurioje išdėstė reikalavimus valdantiesiems.

Rezoliucijoje kreiptasi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šis įvertintų, ar vis dar turi pasitikėjimą žemės ūkio ministru K. Navicku. Taip pat ragina Seimo pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen pasitikrinti, ar ji vis dar turi pasitikėjimą Seime. Taip pat opozicija reikalauja besibaigiančioje Seimo pavasario sesijoje visą dėmesį skirti tik, pasak jų, būtiniausių ir neatidėliotinų socialinių ir ekonominių klausimų sprendimui.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA