REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 21 d. 10:21

V. Čmilytė-Nielsen: L. Kasčiūnui kaip komiteto pirmininkui priekaištų neturime

Lietuva

ELTOS nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


295627

Nevyriausybinėms organizacijoms pasikreipus į prezidentą ir prašant neskirti Lauryno Kasčiūno krašto apsaugos ministru, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako šiam politikui kaip parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui pastabų neturinti. Todėl premjerės Ingridos Šimonytės siūloma kandidatūra jai atrodo logiška.

„Galiu tik pasikartoti – žmogaus teisių klausimuose su Laurynu Kasčiūnu mano pažiūros kardinaliai išsiskiria, taip pat ir mano vadovaujamos partijos. Bet mes neturėjome jam priekaištų kaip Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Turint galvoje, kad viena iš pagrindinių premjerės įvardintų priežasčių, kodėl ji keičia Arvydą Anušauską, yra darbų tempas – tai, manyčiau, logiška, kad teikiamas politikas išmano šią sritį ir gali iš karto perimti darbus ministro pozicijoje“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad daugiau kaip 20 nevyriausybinių organizacijų kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą, prašant neskirti Seimo NSGK pirmininko L. Kasčiūno į krašto apsaugos ministrus. Pasak kreipimosi autorių, šio politiko vertybės prieštarauja žmogaus teisėms.
L. Kasčiūno kandidatūra šalies vadovui pateikta antradienį. Kaip vienas realiausių politikų pakeisti besitraukiantį ministrą Arvydą Anušauską L. Kasčiūnas įvardintas ir anksčiau.

Primename, kad žinia apie netikėtą dabartinio ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą pasirodė penktadienį. Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie jo atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakare patvirtino, kad premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Netrukus po šios žinios, šeštadienio rytą A. Anušauskas susitiko su prezidentu G. Nausėda ir pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.

Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA