REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 10 d. 11:58

V. Čmilytė-Nielsen kritikuoja popiežiaus siūlymą Ukrainai derėtis dėl taikos

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


294476

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kritikuoja katalikų bažnyčios vadovo popiežiaus Pranciškaus siūlymą nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai „iškelti baltą vėliavą“. Pasak parlamento vadovės, tokie Šventojo sosto pareiškimai yra palankios dovanos Kremliaus propagandai.

„Labai gaila, kad tokios dovanos yra dovanojamos Rusijos propagandai“, – žurnalistams sekmadienį Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen, primindama popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo citatą apie „teisingą taiką“.

„Šiandien kaip kontrastą matau cituojamus Jono Pauliaus II-ojo žodžius, kad taiką taip pat reikia iškovoti, kad taika nėra tik karo nebuvimas. Už teisingą taiką reikia būti pasirengusiems kovoti“, – pridūrė parlamento vadovė.

ELTA primena, kad popiežius Pranciškus šeštadienį Šveicarijos televizijos paskelbtame interviu paragino karo Ukrainoje puses „derėtis, kol padėtis dar labiau nepablogėjo“. Kalbėdamas apie karą apskritai jis pridūrė: „Derybos niekada nereiškia pasidavimo. Tai drąsa nevesti šalies į savižudybę.“

„Manau, kad stipriausi yra tie, kurie mato situaciją, galvoja apie žmones ir turi drąsos iškelti baltą vėliavą ir derėtis“, – sakė jis vasario pradžioje duotame interviu.

Dėl popiežiaus Pranciškaus pasisakymų apie Rusijos vykdomą karą Ukrainoje pasipiktinimas tarptautinėje erdvėje kyla ne pirmąkart. Praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje pasipiktinimą sukėlė popiežiaus Pranciškaus rusų katalikams skirtas pasisakymas, kai vienoje Sankt Peterburgo katalikų bažnyčioje susirinkusiems jaunuoliams popiežius sakė, kad „jūs esate didžiosios Rusijos, didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, pasižyminčios didele kultūra ir dideliu žmogiškumu, vaikai“.

Kyjivas apkaltino popiežių Pranciškų skleidžiant „imperinę propagandą“. Vėliau popiežius Pranciškus teisinosi, kad kalbėdamas apie „didžiąją Rusiją“ turėjo galvoje turtingą Rusijos kultūros tradiciją. Popiežius sakė, kad jo žinutė buvo skirta studentams „priimti savo paveldą“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA