REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 14 d. 10:33

V. Čmilytė-Nielsen: kiekvienas žmogus antrąjį metų pusmetį pajus kainų sušvelninimą

Panevėžys

BNS / Scanpix nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


212743

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad ketvirtadienį Seimui teikiamos biudžeto korekcijos, skirtos infliacijos poveikiui gyventojams švelninti, yra būtinos ir, parlamentui pritarus, vasarą žmonės pajus šių priemonių poveikį.

„Tikrai pajus tiesiogiai šiuos pakeitimus ir jie yra labai svarbūs. Svarbu, kad nuo birželio 1 d. ir liepos 1 d. skirtingos priemonės įsigalios, jei Seimas joms pritars“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Antrą šių metų pusmetį kiekvienas žmogus pajus tas priemones, tą sušvelninimą, kuris dabar yra labai būtinas, vertinant pasaulinį kontekstą ir tai, kokia yra infliacija“, – pridūrė politikė.

Pasak parlamento vadovės, Vyriausybės parengti biudžeto pakeitimai yra „pakankamai solidūs“.

„Daug pinigų yra numatyta ir tam, kad didėtų sparčiau gyventojų pajamos, ir neapmokestinamasis pajamų dydis, ir pensijos. Taip pat didelė dalis šių lėšų numatytų skiriama tiesiogiai suminkštinti energetinių kainų augimą“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad Vyriausybė ketvirtadienį Seimui planuoja pateikti patikslinto šių metų biudžeto projektą. Finansų ministerijos parengtame projekte tikslinamos biudžeto pajamos, kurios kartu su Europos Sąjungos ir kitomis tarptautinėmis lėšomis sudarys 15 114,5 mln. eurų, t. y. 5,1 proc., arba 733,6 mln. eurų daugiau nei šiuo metu galiojančiame biudžete.

Įstatymo projektu taip pat tikslinami asignavimai, kurie sudarys 17 492,1 mln. eurų, arba 5,2 proc. (836,9 mln. eurų) daugiau nei šiuo metu patvirtintame 2022 metų valstybės biudžeto plane. Lyginant su patvirtintu 2022 metų valstybės biudžeto planu, asignavimai viršija pajamas 130 mln. eurų daugiau.

Patobulintame 2022 m. valstybės biudžeto projekte numatoma, kad valdžios sektoriaus deficitas 2022 metais sudarys - 4,9 procento bendrojo vidaus produkto (BVP).

Tikslinamame šių metų biudžeto projekte numatoma 976 mln. eurų skirti infliacijos padarinių sušvelninimui ir energetinės nepriklausomybės stiprinimui. Humanitarei pagalbai nuo Rusijos karo bėgantiems ukrainiečiams iš viso siūloma skirti 370 mln. eurų. Saugumui ir kritinės infrastruktūros palaikymui numatyta dar 158,3 mln. eurų.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, pensijos ir kitos išmokos augtų nuo birželio, kompensacijos už dujas ir elektrą – nuo liepos.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA