PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gruodžio 22 d. 10:41

V. Čmilytė-Nielsen apie sesiją:  norisi, kad žmogaus teisių lauke eitume į priekį didesniais žingsniais

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


254694

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad pagrindiniai besibaigiančios rudens Seimo sesijos darbai yra padaryti, tačiau jai norėtųsi, kad žmogaus teisių srityje būtų sparčiau judama.

„Kalbant apie esmę, apie turinį aš sakyčiau, kad svarbiausi darbai, kurie rudens sesijoje buvo numatyti, yra sėkmingai užbaigti. (...) Man tradiciškai norisi, kad žmogaus teisių lauke mes eitume į priekį didesniais žingsniais. Mes dar pakankamai lėtai judame. Kita vertus, ta pažanga, kuri pasiekta, yra didesnė negu anksčiau. Tai suteikia man vilties“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Jos vertinimu, pagrindiniai sesijos darbai yra padaryti.

„Tai yra biudžetas, kuris kokybiškai buvo parengtas ir, sakyčiau, rimtesnės kritikos nesulaukė. (...) Tai yra labai svarbus darbas. Matome sesijos pabaigoje, kad svarbu, jog biudžetas buvo priimtas anksčiau negu paprastai. Tai šiek tiek, sakyčiau, diskusijų temperatūrą sumažino, nors dėl vieno ar kito ryškesnio, aštresnio klausimo buvo ir pasikarščiavimų, ir apsižodžiavimų, bet tai yra įprastas parlamento darbas“, – sakė parlamento pirmininkė.

Kalbėdama apie santykius valdančioje koalicijoje ji pastebėjo, kad visada „bendri sunkumai tik užgrūdina“.

Rudens sesiją Seimas ketina užbaigti gruodžio 23 d.