REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 16 d. 12:37

V. Čmilytė-Nielsen apie galimą interpeliaciją G. Jakštui: tokių iniciatyvų nesu gavusi, ministerija imasi priemonių, kad nesėkmės nesikartotų

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


295074

Opozicijai užsimenant apie interpeliaciją švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ministro galimybių toliau eiti pareigas nekomentuoja.

„Dėl interpeliacijos (G. Jakštui – ELTA) negaliu nieko konkrečiau pasakyti. Tokių iniciatyvų nesu gavusi. Natūralu, kad rinkiminiam periodui įsisiūbuojant, gali būti priekaištų ne vienos srities ministrui, bet, kaip suprantu, Švietimo ministerija imasi priemonių, kad tokios nesėkmės nesikartotų“, – šeštadienį žurnalistams kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen, paklausta apie opozicijos priekaištus G. Jakštui.

Ji tvirtino negalinti pasakyti, ar reikėtų atsisakyti tarpinių moksleivių vertinimų. Vis dėlto, Seimo pirmininkės teigimu, šis klausimas neabejotinai bus aptartas Seime.

„Tai yra Švietimo ministerijos prerogatyva ir nemanau, kad Seimo pirmininkas turėtų priiminėti sprendimus. Seime, be abejo, parlamentinės kontrolės formate diskutuos apie tai atitinkamas komitetas, visų pirma, Švietimo ir mokslo komitetas“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovybei paskelbus, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų, Seimo opozicijos atstovai ėmė svarstyti apie interpeliaciją švietimo, mokslo ir sporto ministrui G. Jakštui.

ELTA primena, kad prasidėjus vienuoliktokų tarpinių patikrinimų sesijai, kilo švietimo bendruomenės nepasitenkinimas dėl netinkamai parengtų užduočių.

Kaip skelbiama portale lrt.lt, po ketvirtadienį vykusio matematiko A lygio žinių patikrinimo, pedagogai gauna vis daugiau pranešimų apie galimus sukčiavimo atvejus. Anksčiau ministras patikino, kad situacija žinoma ir Nacionalinei švietimo agentūrai, ir ŠMSM, ji bus tiriama.

Pasipiktinimo banga kilo ir po trečiadienį vykusio matematikos B lygio žinių patikrinimo – suabejota dėl užduočių kokybės. Reaguodamas į nuogąstavimus, ministras G. Jakštas pavedė atlikti ekspertinį žinių patikrinimo vertinimą.

Tokia pat situacija įvyko ir dėl praėjusią savaitę vykusio fizikos tarpinio patikrinimo užduočių. Ministras ekspertų prašo įvertinti ir šio patikrinimo užduotis.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie bus vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas.

Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.REDAKCIJA REKOMENDUOJA