REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 21 d. 10:29

V. Čmilytė-Nielsen apie apkaltą P. Gražuliui: aš balsuosiu „už“

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


262279

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen palaiko apkaltos iniciatyvą už kitą Seimo narį balsavusiam parlamentarui Petrui Gražuliui.

„Mano pozicija, kad reikėtų panagrinėti šį klausimą. Šiandien apsispręsime tik dėl komisijos sudarymo, bus numatytas terminas - iki gegužės 1 d. pateikti išvadą. Vėliau Seimas turės apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų. Tai aš balsuosiu „už“,- žurnalistams sakė V. Čmilytė- Nielsen.

Ji pastebėjo, kad P. Gražuliui gresia dar viena apkalta. „Ponas P. Gražulis yra kažkuria prasme rekordininkas Seimo narys, nes jam gresia du skirtingi apkaltos pagrindai“,- sakė V. Čmilytė- Nielsen.

Parlamento vadovė neatmetė, kad dar vienas apkaltos procesas P. Gražuliui gali atsirasti Seime vasaros pradžioje. „Gali būti, kad vasaros pradžioje tai yra pavasario pabaigoje gali būti ir kitas kreipimasis, bet aš negaliu to prognozuoti. Tai priklauso nuo teismų sprendimų. Jeigu toks kreipimasis bus, tai naturalu, kad Seimas aktyvuos ir tą pagrindą“,- sakė V. Čmilytė- Nielsen.

Už kitą Seimo narį balsavęs parlamentaras Petras Gražulis vėl yra kolegų dėmesio centre. Antradienį startuos 47 parlamentarų grupės jam inicijuota apkalta, kurią iš Seimo tribūnos ketina pateikti Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Apkaltos procedūros P. Gražulis sulaukė dėl to, kad pernai rugsėjo 15 d. Seimo plenarinio vakarinio posėdžio metu, balsuodamas už Seimo narį Liną Jonauską, „savo sąmoningais veiksmais pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką“.

Seimui bus siūloma sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų siūlymo pradėti apkaltos procesą P. Gražuliui pagrįstumą ir pateiktų išvadą, ar yra pagrindo pradėti tokį procesą.

Komisiją siūloma sudaryti iš 11 Seimo narių. Jeigu Seimas pritartų, jai būtų pavesta iki šių metų gegužės 1 d. atlikti tyrimą bei pateikti išvadą Seimo Pirmininkui.

Kaip primena ELTA, Seimo Etikos ir procedūrų komisija pernai nustatė, kad Seimo narys Petras Gražulis, balsuodamas už Seimo narį Liną Jonauską, pažeidė Seimo statuto nuostatas ir Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA