REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Birželio 9 d. 13:39

V. Čmilytė-Nielsen apgailestauja, kad opozicija neįvertina valdančiųjų geranoriškumo

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


235131

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad kol kas per anksti kalbėti apie Seimo darbą be protestuojančios opozicijos. Pasak parlamento vadovės, kilusius nesutarimus su politiniais oponentais Seime bus stengiamasi išspręsti per pokalbius.  

„Aš pakalbėsiu su opozicija, tų pokalbių gali būt ir daug“, – žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen, komentuodama opozicijos ketvirtadienį pradėtą neterminuotą plenarinių posėdžių boikotą.

Visgi, leido suprasti Seimo pirmininkė, opozicijos reiškiamas nepasitenkinimas, kuris V. Čmilytės-Nielsen teigimu, susijęs su nepavykusia interpeliacija žemės ūkio ministrui, nėra deramas.

„Ką girdėjau salėje, prieš jiems išeinant, tai yra įsiskaudinimas dėl nepavykusios ministro interpeliacijos. Tai išėjimui ir boikotui pretekstas buvo būtent žemės ūkio ministro situacija“, – sakė ji, pridurdama, kad anksčiau analogiškų opozicijos reakcijų nėra buvę.

„Pirmą kartą opozicija imasi tokių destruktyvių veiksmų“, – pažymėjo politikė ir apgailestavo, kad nėra įvertinamas valdančiųjų geranoriškumas leidžiant šiame Seime pasireikšti opozicijai.

 „Apmaudu, kad šis geranoriškumas, kuris buvo rodomas visą tą laiką, mano akimis, nėra labai vertinamas“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

„Aš tikiu, kad opozicijoje yra daug politikų, kurie šiek tiek pamąstę, pasvarstę situaciją visgi grįš prie įprasto darbo“, – apibendrino Seimo pirmininkė.

Paaiškėjus, kad nuo pirmininkavimo Seimo posėdžiams buvo pašalinti opozicijos atstovai, valdantiesiems oponuojančios politinės jėgos ketvirtadienį paliko Seimo plenarinį posėdį ir susirinko posėdžiauti Kovo 11-osios salėje. Šį sprendimą politikai priėmė net valdantiesiems pripažinus, kad sprendimas nušalinti opozicijos atstovus buvo klaida.

Kaip Seimo posėdyje aiškino J. Razma, sprendimas buvo priimtas opozicijai pareiškus, kad ši, po nesutarimų dėl interpeliacijos žemės ūkio ministrui, boikotuos Seimo darbą.

„Kiek aš žinau, tai dėl pirmininkavimo atsitiko taip, kad opozicinių frakcijų seniūnai informavo Seimo pirmininkę, kad opozicinės frakcijos nedalyvaus Seimo posėdžiuose. Nebuvo pasakyta, kad Seimo vicepirmininkai elgsis kitaip. Tiesiog Seimo pirmininkė priėmė tą pasakytą faktą. Bet pagal dabartinį dalyvavimą matau, kad yra kitaip“, – sakė J. Razma ir tikino, kad šią įsivėlusią klaidą pataisys.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA