REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 17 d. 08:49

V. Blinkevičūtė: socialdemokratai kandidatą į prezidentus paskelbs gruodį

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


283739

Lietuvos socialdemokratų partija kandidatą į prezidentus paskelbs gruodį, sako partijos lyderė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, savo sprendimo dėl kandidatavimo kol kas neatskleidžia.

„Mes, socialdemokratai, kelsim kandidatą, skyrių siūlymai yra, esam suplanavę, kad gruodžio mėnesį turėtumėm paskelbti savo sprendimą dėl kandidato į prezidentus, viskas vyksta pagal planą“, – penktadienį interviu Žinių radijui sakė V. Blinkevičiūtė.

Daugiausiai partijos skyrių kandidate į prezidentus keliama V. Blinkevičiūtė sako, kad jos sprendimas bus „labai gerai pamatuotas ir pasvertas“.

„Aš ne kartą esu sakiusi, kad kiekvieną kartą, į kokią poziciją, kokį postą bepretenduotum, reikia labai gerai apsvarstyti, ar (asmuo – BNS) gali, ar geba, ar tinkamai atliktų pareigas. Aš mąstau, niekada nepriimu spontaniškų sprendimų, nes ilgai gyvenu, daug metų esu politikoj, ir sprendimas bus labai gerai pamatuotas ir pasvertas“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

V. Blinkevičiūtė yra daugiausiai socialdemokratų skyrių keliama kandidatė, taip pat po kelis ar vieną skyrių skyrių yra iškėlę Nerijų Cesiulį, Juozą Oleką, Vytenį Andriukaitį, Julių Sabatauską, Gintautą Palucką, Liutaurą Gudžinską, Šarūną Birutį, Algirdą Sysą.

Kandidatą į prezidentus tvirtins partijos taryba, kaip yra sakęs partijos atstovas Justinas Argustas, tikėtina, gruodžio-sausio mėnesiais.

Prezidento rinkimus Lietuvoje planuojama rengti kitų metų gegužės 12 dieną. Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė Ingrida Šimonytė, kurią kelia konservatoriai.

G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo rinkimuose žada paskelbti vėliau šiemet.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga būsimuose rinkimuose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – buvusio krašto apsaugos viceministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą. Laisvės partija kelia buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Liberalų sąjūdžio skyriai taip pat rinkimuose siūlo kelti partijos lyderę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, ji pati teigia apie apsisprendimą pranešianti vėliau.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose pranešė ir buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių prie Seimo byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA