REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugsėjo 24 d. 12:03

V. Blinkevičiūtės kritika valdantiesiems: neatsakinga ir net gėdinga taip dangstyti savo klaidas

Lietuva

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


246674

Bandymas visas šiuo metu Lietuvą kamuojančias ekonomines ir socialines bėdas „nurašyti“ vien Rusijos sukeltam karui Ukrainoje yra labai neteisingas, sako opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Šeštadienį Jonavoje susirinkusiems bendrapartiečiams politikė pažymėjo, kad būtent tą šiuo metu daro dešiniųjų valdžia.

„Neatsakinga ir net gėdinga taip dangstyti savo klaidas arba neveikimą“, – Jonavoje vykstančioje LSDP konferencijoje teigė V. Blinkevičiūtė.

Anot politikės, Lietuvoje „klumpama“ sprendžiant išaugusių energetikos kainų ar rekordiškai aukštos infliacijos problemas. Pasak jos, už problemų sprendimą atsakingi valdantieji blaškosi, kaitalioja sprendimus ir negeba planuoti bent kelių žingsnių į priekį. V. Blinkevičiūtės teigimu, situaciją apsunkina ir „beprasmės rietenos“ su prezidentu. Politikės požiūriu, negelbsti ir iš opozicijos pasigirstančių pasiūlymų bei įstatymų projektų, skirtų spręsti problemas, menkinimas.

„Prezidentas ką pasiūlo – ir premjerė tuoj kerta atgal: netinka. Socialdemokratų, apskritai ir visos opozicijos siūlymai yra viešai menkinami. Arogancija liejasi laisvai“, – kalbėjo LSDP pirmininkė.

Šeštadienį Jonavoje vykstančioje LSDP konferencijoje opozicinė socialdemokratų partija nusiteikusi aptarti karo Ukrainoje, augančių kainų, krizės energetikos sektoriuje, artėjančio šildymo sezono bei chaoso Vyriausybėje klausimus. Socialdemokratai taip pat pristatys savivaldos rinkimų gaires ir kandidatus į merus.

Stipri valdančioji dauguma jau būtų pateikusi krizės valdymo planus

V. Blinkevičiūtės teigimu, valdantieji, prieš rinkimus žadėję kurti stiprią valstybę, patys yra per silpni spręsti užklupusius iššūkius.

„Mūsų šalyje daugiau nei pusė milijono žmonių gyvena ties skurdo riba, daugiau nei pusė milijono žmonių per mėnesį turi išgyventi už maždaug 500 eurų ar mažiau. Valdantiesiems pasakysiu buhalteriškai – taip, kaip jie mėgsta šnekėti, taip gal jiems bus aiškiau. Lietuvoje pragyvenimo savikaina tapo gerokai per didelė. Mūsų šalis tampa nekonkurencinga ne tik prekių, bet ir pragyvenimo prasme. Tą jaučia didžioji dalis Lietuvos žmonių – tarp jų ir vidurinioji klasė. Nauja emigracijos banga jau už mūsų visų nugarų. To neįmanoma nejausti, negirdėti“, – sakė V. Blinkevičiūtė ir ragino valdžią labiau įsitraukti gelbėjant gyventojams.

Politikė piktinosi, kodėl valdantieji negali aiškiai pateikti planų, kaip reaguos į išaugusias elektros kainas ir ko iš valstybės gyventojams tikėtis dar šiemet.

„Ko tikėtis kitais metais, ko tikėtis, jei situacija pablogės, ir kas keistųsi, jei nebus taip blogai, kaip dabar prognozuojama“, – sakė ji.

„Konservatoriai ir liberalai prieš rinkimus žadėjo stiprią valstybę. Stipri valdančioji dauguma jau būtų pateikusi krizės valdymo planus ir juos suderinusi su smulkiuoju ir vidutiniu verslu, su viešojo sektoriaus darbuotojais, medikais, dėstytojais, socialiniais ir kultūros darbuotojais, su profesinėmis sąjungomis, su senjorų ir neįgaliųjų bendruomenėmis. Blogai, kai Vyriausybės veiksmai darosi neprognozuojami“, – sakė LSDP pirmininkė

„Ilgai laukę, dar palaukite, sako mums dabar visiems Vyriausybė“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Sako, kad visuomenė nusipelnė kompetentingo ir sąžiningo energetikos ministro

V. Blinkevičiūtė savo kalboje Jonavoje susirinkusiems socialdemokratams negailėjo kritikos interpeliacijos procedūras pereiti turinčiam energetikos ministrui Dainiui Kreiviui. Taip pat ir tam, kaip su energetikos klausimais tvarkosi visa Vyriausybė.

„Pasirodo, kaltų nėra, algoritmai už kainas atsakingi. Ir dabar, stebint tarptautinį valdančiųjų veikimą, didelės aistros ir noro ginti valstybę, ginti vartotojus – nematyti. Kalbu apie energijos kainas, nesąžiningą energijos biržų veiklą, sąjungininkų Europoje paiešką. Jau vakar reikėjo plaukti ar skristi į Švediją ir tartis dėl pigesnės elektros. Nelaukiant Europos Vadovų Tarybos sprendimų. Europos Komisija tam tikrai pritartų. Ar čia, Lietuvoje, laukiama, kada Europos Komisija dar nupirks bilietus į Švediją arba švedai patys mums pasiūlys pigesnę elektrą?“ – klausė V. Blinkevičiūtė.

Ji pabrėžė, kad socialdemokratai, inicijavę D. Kreiviui interpeliaciją, laukia atsakymų į daug ir rimtų klausimų.

Pasak V. Blinkevičiūtės, visuomenė nusipelnė kompetentingo, sąžiningo ir atviro energetikos politikos formuotojo – energetikos ministro. Taip pat, tęsė politikė, nereikėtų pamiršti ir užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atsakomybės.

„Žinoma, energetikos krizė neturėtų užgožti ir užsienio reikalų ministro atsakomybės už padarytas klaidas. Interpeliacijos jam klausimas vis dar aktualus“, – minėjo socialdemokratų lyderė.

Šeštadienį Jonavoje vykstančioje LSDP konferencijoje opozicinė socialdemokratų partija nusiteikusi aptarti karo Ukrainoje, augančių kainų, krizės energetikos sektoriuje, artėjančio šildymo sezono bei chaoso Vyriausybėje klausimus. Socialdemokratai taip pat pristatys savivaldos rinkimų gaires ir kandidatus į merus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA