REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Lapkričio 23 d. 17:00

V. Blinkevičiūtė: „valstiečiai“ pasiekė dugną

Vilnius

Socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vaiva KasiulynaitėŠaltinis: Etaplius.lt


107970

Chaosą dėl kitų metų biudžeto sukėlusi valdančioji dauguma demonstruoja žemą politinę kultūrą ir taip rodo nepagarbą Lietuvos žmonėms, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko pavaduotoja Vilija Blinkevičiūtė.

Apie tai, kaip skelbiama LSDP komunikacijos pranešime, politikė kalbėjo šeštadienį vykusiame LSDP tarybos posėdyje.

„Tokios žemos politinės kultūros man dar neteko matyti. Vyrauja chaosas: Vyriausybė pateikė vieną biudžetą, o valdančioji dauguma pasako: „Ne, jis mums netinka“. O Vyriausybė juk „valstiečių“, profesionalų. Mokesčių pasiūlymuose – sumaištis, o liko mėnuo iki jų įsigaliojimo. Tai yra nepagarba visiems žmonėms“, – vertino V. Blinkevičiūtė.

Europos Parlamento narė pabrėžė, kad civilizuotoje valstybėje, kuri jau 15 metų yra Europos Sąjungoje, to negali būti.

„Tai rodo, kad „valstiečiai“ pasiekė dugną. Jų partijoje yra ir normalių žmonių, bet su jų galva (lyderiu. – red. past.) kažkas negerai. Ir tai yra gan rimta, nes dėl to kenčia mūsų žmonės“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininko pavaduotoja tarybos posėdyje sukritikavo ir Kauno merą Visvaldą Matijošaitį, kurio vadovaujama miesto taryba prieš kurį laiką pabrangino mokestį už vaikų darželius mieste neregistruotų tėvų vaikams.

„Niekaip negaliu suprasti, kaip Kauno meras gali spekuliuoti vaikais. Tai yra šlykštu, žiauru ir nesuprantama. Vardan to, kad jis galėtų prisijungti (Kauno rajono. – red. past.) teritorijas, jis baudžia vaikus, nes tėvus taip privers. Tai yra šantažas, taip elgtis – žema“, – piktinosi V. Blinkevičiūtė.

Čia pat politikė teigiamai įvertino prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvas ir lygino jį su kadenciją baigusia šalies vadove Dalia Grybauskaite.

„Prezidentą galime vertinti įvairiai, tačiau neprisimenu, kad kadenciją baigusios prezidentės požiūris į socialinius klausimus, į socialines problemas būtų toks, koks yra dabar“, – pridūrė V. Blinkevičiūtė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA