REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 13 d. 08:53

V. Blinkevičiūtė: socialdemokratai palaikys apkaltą R. Žemaitaičiui

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


280569

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime palaikys inicijuojamą apkaltą antisemitiniais pasisakymais besižarsčiusiam parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui, teigia politinės jėgos lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

Pasak politikės, socialdemokratai šią iniciatyvą nusprendė palaikyti, reaguojant į naujausius Seimo nario pasisakymus po „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį.

„Apsisprendimas įvyko, kai pasirodė, kad Seimo narys R. Žemaitaitis tiesiog elgiasi taip, kaip nedera elgtis Seimo nariui. Ir net prasidėjus karui, kuomet „Hamas“ žudė niekuo nekaltus žmones, jis toliau skleidžia neapykantą žydų tautai, žydų žmonėms“, – „Žinių radijui“ sakė V. Blinkevičiūtė.

„Tai yra tiesiog nepateisinama, tai yra jau sisteminiai dalykai ir šalia teisinio vertinimo prokuratūroje tikrai turi būti įvertinimas ir Seime“, – pridūrė ji.

LSDP pirmininkė atkreipia dėmesį, kad socialdemokratai šią savaitę prisijungė ir prie Seimo suburtos specialiosios apkaltos komisijos.

„Mes, socialdemokratai, delegavome savo atstovą ir į komisiją, rengiančią apkaltos dokumentus – Dovilę Šakalienę – ir tikrai apkaltą palaikysime“, – akcentavo V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad antradienį Seimas pritarė specialiosios apkaltos komisijos prašymui skirti daugiau laiko įvertinti naujausius parlamentaro R. Žemaitaičio pasisakymus po „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį. Komisijos sudėtį papildė ir trys opozicinių frakcijų atstovai – „darbietis“ Viktoras Fiodorovas, socialdemokratė Dovilė Šakalienė ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA