REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 18 d. 12:38

V. Blinkevičiūtė ragina ištirti ESO veiksmus: žmones gąsdinami milžiniškomis skolomis už elektrą

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


248936

Gyventojams skelbiant apie iš valstybės valdomo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) gautas milžiniškas sąskaitas, po elektros skaitiklių keitimo staiga atsiradusias dešimčių tūkstančių eurų skolas, socialdemokratai kreipiasi į ESO reikalaudami nedelsiant viešai išsklaidyti bet kokias abejones dėl sąskaitų gyventojams, rašoma LSDP pranešime žiniasklaidai.

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad ypač energetinės krizės metu valstybės valdomos bendrovės turėtų elgtis nepriekaištingai ir ginti vartotojų interesus, o ne vaikytis pelnų ar šiurpinti žmones galbūt klaidingomis sąskaitomis.


Sulaukusi gyventojų skundų, V. Blinkevičiūtė ragina išsiaiškintis, ar įmonė nepiktnaudžiauja savo padėtimi rinkoje.


„ESO, pavyzdžiui, už prijungimą prie tinklo seniūnijai išrašė 7500 eurų sąskaitą, nors pagal VERT įkainius ji turėjo siekti 25 kartus mažiau – 300 eurų. Paprašius milžinišką sąskaitą pagrįsti, ESO greitai pateikė jau naują, daug mažesnę sąskaitą.


O dabar plūsta gyventojų skundai, kad, pakeitusi skaitiklius, ESO atsiunčia sąskaitas su tūkstantinėmis sumomis už pusę metų, metus ir panašiai. ESO neskuba paaiškinti, kas čia vyksta, neatsako, nekomunikuoja(...)“, – teigia V. Blinkevičiūtė.


Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno Gintauto Palucko nuomone, daugėjant pranešimų apie vartotojų klaidinimą ir galbūt nepagrįstas sąskaitas, tyrimo galėtų imtis už bendrovės priežiūrą atsakinga Valstybės energetikos reguliavimo taryba (VERT) ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, rašoma pranešime.REDAKCIJA REKOMENDUOJA