REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 20 d. 00:16

V. Blinkevičiūtė pažėrė kritikos VRK ir teismams: reikės atlikti ir rinkimų kodekso pakeitimus

Lietuva

Vilija Blinkevičiūtė balsavo antrajame savivaldos rinkimų ture. Vilnius, 2023 m. Kovo 19 d. (Paulius Peleckis/BNS)

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


262130

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pažėrė kritikos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir teismams dėl kilusio chaoso Anykščių rajone ir Visagine. Anot politikės, reikia rimtai įvertinti komisijos ir teismų darbą, taip pat, pažymi ji, reikės atlikti rinkimų kodekso pakeitimus.

„Kelia klausimų ne dėl pono Tubio, bet apskritai dėl bendro darbo Vyriausiosios rinkimų komisijos, dėl teismų priimtų sprendimų, ir dėl skubotai, paskubomis, verčiantis per galvą priimto, labai svarbaus politinio rinkiminio dokumento – rinkimų kodekso“, – žurnalistams sekmadienio vakarą teigė V. Blinkevičiūtė.

„Manau, kad ta visuma visa, rinkimų kodeksas, kaip dabar parodė praktika, kad kai kuriuos dalykus tikrai reikės keisti ir tai yra neišvengiama, tai turi būti padaryta“, – akcentavo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad kitais metais laukia treji rinkimai, todėl reikės peržiūrėti ir įvertinti VRK darbą. V. Blinkevičiūtė kritikuoja ir teismų sprendimus – visi procesai turi būti, pasak jos, nedviprasmiški ir aiškūs.

„Vyriausioji rinkimų komisija turi susitelkti. Karštas sezonas, trys rinkimai kitais metais, jeigu bus taip, kaip dabar, bus blogai. Tai dar kartą reikia peržiūrėti ir vadybą, ir specialistus, ir teisininkus, visą kompleksą priemonių, kur labai rimtai reikia įvertinti VRK darbą“, – pabrėžė V. Blinkevičiūtė.

„Na ir trečias dalykas, iš tikrųjų teismų sprendimai. (...) Visas tas procesas turi būti ant tiek aiškus, visi sprendimai turi būti taip aiškiai išrašyti, kad nekiltų jokių dviprasmybių“, – teigė socialdemokratė.

Ji pabrėžė, kad chaosas, įvykęs Anykščiuose ir Visagine, negali pasikartoti kitais metais.

„Kas įvyko tiek Anykščiuose, tiek Visagine, tikrai neturėtų pasikartoti. Vadinasi, darbo yra, laiko turim mažai. Teks dirbti ir naktim“, – sakė politikė.

V. Blinkevičiūtė teigė, kad nėra apsisprendusi, ar kels klausimus dėl VRK pirmininkės Jolantos Petkevičienės kompetencijų ir ateities perspektyvų.

„Neturiu kol kas tokio apsisprendimo, ir tokio tikslo. Aš galvoju, kad valdantieji turi suvokti, kad ne viskas gerai yra Vyriausiojoje rinkimų komisijoje ir vargu, ar buvo teisingas pasirinkimas. Bet jau čia jie turi tuos klausimus išsispręsti ir kaip galima greičiau, laiko nėra“, – ragina V. Blinkevičiūtė.

ELTA primena, kad VRK susilaukė daug kritikos dėl sumaištį sukėlusių sprendimų Anykščių ir Visagino savivaldybėse. Šiose savivaldybėse po pirmojo mero rinkimų turo iš kovos buvo pašalinti, o po to vėl grąžinti du kandidatai.

Panevėžio apygardos teismui vasarį nusprendus, kad K. Tubis yra kaltas dėl prekybos poveikiu ir jam uždrausta ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje, kovo 7 d. VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, pašalino politiką iš rinkimų, kuriuose jis jau buvo patekęs į antrą turą.

Šis sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Teismas panaikino VRK sprendimą šalinti K. Tubį iš rinkimų, komisija politiką sugrąžino į kovą dėl Anykščių rajono mero pozicijos.

Sekmadienį, suskaičiavus rezultatus, rinkimus Anyščiuose laimėjo „valstietis“ K. Tubis.

Į panašią situaciją buvo patekusi ir Visagine į meres antrajame ture kandidatavusi, tačiau rinkimus pralaimėjusi Dalia Štraupaitė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA