REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugpjūčio 5 d. 09:06

V. Blinkevičiūtė kritiškai vertina G. Landsbergio sprendimą pasveikinti N. Pelosi vizitą į Taivaną: reikėtų pirma pagalvoti

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


242250

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė skeptiškai vertina užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sprendimą viešai pasveikinti JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą į Taivaną. Politikė ragina ministrą prieš priimant panašius sprendimus labai gerai pagalvoti ir įsivertinti, kokią jie įtaką turės Lietuvos žmonėms.

„Galima pasveikinti N. Pelosi vizitą į Taivaną, galima to nedaryti, nei viena ES valstybė tokių dalykų nedarė. Bet, aišku, čia dabar užsienio reikalų ministras ieško tų palaikytojų ir pasiteisinimo apskritai dėl jo užsienio politikos dėl Taivano, atstovybės pavadinimo iškilusių problemų ir t.t.“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.
Socialdemokratų lyderė mano, kad prieš priimdamas panašius sprendimus užsienio reikalų ministras turėtų gerai apgalvoti ir įsivertinti savo sprendimų pasekmes.
„Tai man susidaro įspūdis, kad tokia nebranda užsienio politikoje neatneša jokių gerų dalykų. Ir tų klaidų per tą laikotarpį yra ganėtinai daug. Tai gal reikėtų pirma iš tikrųjų apgalvoti, pasitarti, padiskutuoti ir tada priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Nes jie iš tikrųjų svarbūs ir atsiliepia Lietuvos žmonių gyvenimo kokybei ir tokie neapgalvoti išsišokimai tikrai jokios naudos niekam absoliučiai neatneša“, – sakė LSDP lyderė.
ELTA primena, kad JAV Atstovų Rūmų pirmininkė N. Pelosi antradienį vakare nusileido Taivane, nepaisydama kelias dienas skambėjusių vis griežtesnių Kinijos perspėjimų, dėl kurių įtampa tarp dviejų pasaulio supervalstybių smarkiai išaugo.
Reaguodamas į N. Pelosi vizitą Taivane, Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis išreiškė optimistinę viltį, kad jos pavyzdžiu netrukus paseks kiti laisvės ir demokratijos gynėjai.
„Dabar spikerė N. Pelosi gerokai plačiau pravėrė duris į Taivaną. Esu tikras, kad netrukus pro jas įžengs ir kiti laisvės ir demokratijos gynėjai“, – savo tviterio paskyroje parašė jis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA