REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gegužės 29 d. 18:22

V. Blinkevičiūtė kritikuoja bandymą „buldozeriu“ priimti Partnerystės įstatymą

Vilnius

Seimo kanceliarijos nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


176748

Naujoji opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė kritikuoja valdančiuosius už bandymą „buldozeriu“ priimti ginčų visuomenėje sukėlusį Partnerystės įstatymą.

Anot jos, jei socdemai būtų turėję daugiau laiko aptarti savo poziciją partnerystės klausimu, „rezultatas būtų buvęs kitoks“.

„Negalima vieną dieną įregistruoti įstatymo projektą, kitą dieną daryti pateikimą. Iš ilgametės patirties politikoje sakau, kad čia yra užprogramuotas pralaimėjimas“, – po LSDP suvažiavimo šeštadienį žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.

„Pirmiausia, valančioji dauguma neturėjo pakankamo balsų skaičiaus ir jie tai puikiai žinojo. Todėl negalima eiti buldozeriu, tokie dalykai turi būti suderinti, aptarti ir mes, socialdemokratai, būtume sukvietę bendrą valdybos posėdį, bendrai su frakcija aptarę ir manau, kad rezultatas būtų buvęs kitoks“, – sakė naujoji socdemų pirmininkėė.

Pasak jos, partija „neatsitraukia nuo socialdemokratinių vertybių“ ir partnerystės sureguliavimo klausimą žada aptarti artimiausiu metu.

V. Blinkevičiūtė pabrėžė būtinybę surasti kompromisą su įvairiomis politinėmis jėgomis.

„Aš tiesiog esu įsitikinusi, kad taip reikia dirbti, deja, to labai pasigendu iš dabartinės valdančiosios daugumos, ir konservatorių, ir liberalų“, – sakė LSDP vadovė.

Seimas antradienį atmetė projektą dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo – už projektą po pateikimo balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, septyni susilaikė, tačiau kitu balsavimu projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Projektas buvo įregistruotas vos kelios dienos prieš pateikimą Seime. Balsuodami dėl partnerystės Seimo socdemai buvo susiskaldę daugmaž perpus.

Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Projektu partnerystę siūlyta apibrėžti kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

V. Blinkevičiūtė LSDP pirmininke buvo išrinkta per tiesioginius rinkimus, kurie vyko gegužės pradžioje. Šeštadienį partijos suvažiavimus rinkimų rezultatus patvirtino.REDAKCIJA REKOMENDUOJA