REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 11 d. 12:08

V. Blinkevičiūtė: Galimybių pasas negali riboti bazinių paslaugų prieinamumo

Lietuva

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


187654

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė akcentuoja, kad Galimybių pasas negali riboti gyventojų prieigos prie bazinių paslaugų. Partijos pirmininkės teigimu, svarbu gerbti ir COVID-19 skiepais abejojančių gyventojų nuomonę. Pasak jos, siekiant spartesnės gyventojų vakcinacijos, būtina ieškoti individualaus priėjimo prie kiekvieno žmogaus.

„Iš tikrųjų Galimybių pasas yra labai svarbi priemonė, pavyzdžiui, viruso atsekamumui, išaiškinimui ir panašiai. Tačiau pasakyti, kad apsaugos mus visus nuo COVID-19, – neišeina. Gyvenimas rodo ką kita“, – LSDP tarybos posėdyje teigė V. Blinkevičiūtė.

Vis dėlto, pasak LSDP pirmininkės, svarbiausia, kad Galimybių pasas neribotų Lietuvos gyventojų prieigos prie bazinių paslaugų.

„Bet vienas pats svarbiausias dalykas – Galimybių pasas negali būti žmonių veiklos diskriminavimo įrankis. Jokiu būdu negali. Ir, pirmiausiai, Galimybių pasas negali riboti mūsų žmonių prieigos prie bazinių reikalingų dalykų: sveikatos apsaugos, švietimo, socialinės apsaugos ir kitų dalykų“, – akcentavo ji.

V. Blinkevičiūtės teigimu, svarbu gerbti ir skiepytis abejojančių gyventojų nuomonę. Pasak jos, reikia ieškoti individualių būdų, kaip juos įtikinti vakcinuotis.

„Mes, socialdemokratai, tikrai pripažįstame skiepų naudą kovojant su pandemija, ir to niekas negalėtų paneigti. Tai supranta ir 71 proc., jau dabar gal ir daugiau, suaugusių pasiskiepijusių Lietuvos gyventojų. (...) Tačiau būtina gerbti ir tų mūsų žmonių, mūsų piliečių nuomonę, kurie abejoja, skiepytis ar ne“, – pabrėžė V. Blinkevičiūtė.

„Ir čia jau reikalingas atskiras individualus priėjimas prie kiekvieno to žmogaus“, – pridūrė ji.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA