REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 11 d. 09:35

V. Blinkevičiūtė apie mokamus testus: tai valdančiųjų klaida, vėl priešinami žmonės

Lietuva

BNS/Scanpix.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


193749

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad valdančiųjų siūlymas apmokestinti COVID-19 testus nepasiskiepijusiems pandemijos valdymo nepagerins, todėl ragina Seimą palaikyti prezidento Gitano Nausėdos veto.

Politikės teigimu, jei parlamentas tokiam Vyriausybės sumanymui vis tik pritars, tai gali dar labiau supriešinti darbdavius ir darbuotojus, bloginti pastarųjų padėtį.

„Abejoju, ar apmokestinus testus daliai žmonių galima tikėtis, kad situacija ims ir pagerės. Priešingai, visi – ir pasiskiepiję, ir nepasiskiepiję – turi testuotis kuo dažniau, ir tai turi būti dengiama valstybės lėšomis.

Testavimas – labai svarbi pandemijos valdymo priemonė ir jos jokiu būdu negalima apsunkinti. Kuo daugiau žmonių skiepysis, testuosis, nešios kaukes, laikysis atstumų, nedalyvaus masiniuose susibūrimuose, tuo visi būsime saugesni“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

LSDP lyderė primena, kad Konstitucijos 53 straipsnis skelbia, jog „valstybė rūpinasi žmonų sveikata“. Taigi, pasak V. Blinkevičiūtės, paskelbus krizinę padėtį, būtina rūpintis neišskiriant nė vieno žmogaus bei tam skirti išteklius.

„Apie šį siūlymą partijoje diskutavome su ekspertais. Darbuotojų padėtis ir taip yra bloga, jie yra silpnesnioji darbo santykių šalies pusė. Aiškėja, kad valdančiųjų siūlymas kertasi su Konstitucijos nuostata.

Be to, prieštarauja ir Europos Sąjungos direktyvai, kuri pabrėžia: iš darbuotojų jokiu būdu negalima reikalauti, kad už priemones, susijusias su darbuotojų sauga, mokėtų pats darbuotojas“, – pažymi V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratės vertinimu, visuomenėje tvyrant pandemijos ir migrantų krizės sukeltam nerimui, toks valdančiųjų siūlymas – ne laiku ir ne vietoje.

Seimo LSDP frakcija prieš porą savaičių kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama vetuoti Seimo priimtą įstatymo pakeitimą,  kuriuo nustatoma, kad už testus nuo COVID-19 turės susimokėti patys darbuotojai.

G. Nausėda, argumentuodamas sprendimą vetuoti įstatymą, ragino vengti visuomenę skaldančių sprendimų, mažinančių žmonių pasitikėjimą valstybe.

Seimas apsisprendė iš naujo svarstyti prezidento G. Nausėdos vetuotas įstatymo pataisas. Už tai, kad šalies vadovo grąžintas įstatymo projektas būtų svarstomas iš naujo, balsavo 68 parlamentarai, 60 balsavo prieš, primena ELTA.

Ar atmesti prezidento veto, parlamentarai galutinai apsispręs plenariniame posėdyje šį ketvirtadienį. Tam reikės bent 71 balso.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA