REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 18 d. 09:34

V. Benkunskas: saugumui trukdančias kliūtis iš siaurinamų gatvių pašalinsime

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


264659

Išrinktasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas sako, kad saugumui trukdančios kliūtys iš siaurinamų sostinės gatvių bus pašalintos.

„Be jokios abejonės. Tie dalykai, kurie akivaizdžiai trukdo saugumui, o saugumas turbūt yra prioritetas numeris vienas, jie tikrai bus išspręsti ir sutvarkyti“, – LRT radijui antradienį sakė V. Benkunskas.

Tai jis teigė atsakydamas į klausimą, ar naujoji Vilniaus savivaldybės administracija atsižvelgs į prokuroro nurodymą šalinti kliūtis – stulpelius, gėlių klombas, atitvarus, lauko kavinių inventorių ir pan., – trukdančias judėti priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo automobiliams Vilniaus senamiestyje ir kitose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos nurodytose vietose.

V. Benkunskas teigė detaliai dar nesusipažinęs su prokuroro nurodymu, tačiau sutiko, kad tvarkant gatves nebuvo atsižvelgta į visus saugumo bei priešgaisrinės apsaugos aspektus.

„Mums teko matyti ir kitų trūkumų, pavyzdžiui, kad įvažiavimai į kiemus buvo per siauri padaryti, kad specialus transportas, pavyzdžiui, atliekas aptarnaujančios sunkiasvorės mašinos negalėjo įvažiuoti“, – sakė išrinktasis Vilniaus meras.

„Tai dar kartą sako, kad šitie projektai, nors savaime galbūt yra teisingi, nes daro mūsų gatves gražesnes, bet pirmiausia jie turi būti labai gražiai suprojektuoti, turi būti informuota visuomenė, tarnybos ir tik tada įgyvendinami. Tai skubotų darbų šituose dalykuose tikrai negali būti“, – pridūrė jis.

V. Benkunskas tikino, kad gatvės nebus siaurinamos taip, kaip buvo daroma pastaraisiais metais, tuo metu sprendžiant transporto kamščių problemą bus tvarkomos didžiosios sankryžos, statomi tuneliai ar viadukai.

„Šiuo atveju turime sutvarkyti mūsų gatvių infrastruktūrą, kad vilniečiai galėtų patogiai jomis judėti, o tam, kad vilniečiai nestovėtų kamščiuose, jau yra kitų techninių sprendimų rankose, pavyzdžiui, tvarkyti mūsų didžiąsias sankryžas ten, kur iš tikrųjų tas transporto srautas yra didžiausias ir ten reikia inicijuoti tiesiog tokių projektų, kaip viadukų ar tunelių, statybą“, – kalbėjo išrinktasis sostinės meras.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, kad su sostinėje atliekamais gatvių pertvarkymo darbais susijusius savivaldybės administracijos veiksmus įvertinęs prokuroras priėmė nutarimą taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Prokuroras pareikalavo, kad savivaldybė pašalintų esamas kliūtis – stulpelius, gėlių klombas, atitvarus, lauko kavinių inventorių ir pan., – trukdančias judėti priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo automobiliams

Vilniaus miesto savivaldybė ėmėsi pertvarkyti sostinės gatves, siaurindama važiuojamąją dalį ir didesnį dėmesį skiriant pėstiesiems ir dviratininkams, eismo saugumui, želdynams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA