REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Kovo 5 d. 08:57

V. Bakas prezidentą ragina nušalinti VSD vadovus

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


120263

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Vytautas Bakas ragina prezidentą nušalinti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį ir jo pavaduotoją Remigijų Bridikį. Buvusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko teigimu, VSD vadovai turėtų būti nušalinti bent jau iki tol, kol išaiškės aplinkybės dėl ažiotažą sukėlusios informacijos, esą VSD galėjo rinkti informaciją apie kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos asmenis bei diplomatą Vygaudą Ušacką.

Kaip ketvirtadienį feisbuke rašė V. Bakas, VSD daro spaudimą pranešėjui.

„Tuo metu, kai žvalgybos vadovas savo vakardienos interviu įvairiose studijose žadėjo viską išsiaiškinti, teigė nežinantis, kas yra pranešėjas, pats pranešėjas buvo tardomas VSD pavaduotojo Bridikio kabinete apie tai, ar jis yra pranešėjas, kiek įstaigoje yra dar pranešėjų ir t. t.

Manau, kad tai yra spaudimas savo pareigas atlikusiam pareigūnui, tikiuosi, kad generalinis prokuroras į tai sureaguos nedelsdamas.

VSD direktoriui Dariui Jauniškiui, jo pavaduotojui siūlyčiau pasirūpinti pranešusio pareigūno ir jo šeimos, taip pat kitų darbuotojų saugumu. Aiškintis dėl galimų savo paties veiksmų yra nekorektiška mažų mažiausiai.

Gerbiamam prezidentui bent jau iki tol, kol išaiškės aplinkybės, siūlyčiau nušalinti VSD direktorių, tardymą atlikusį pavaduotoją ir paskirti laikinai vadovauti VSD vieną iš pavaduotojų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė V. Bakas.

VSD vadovybė griežtai atmeta viešai reiškiamus būgštavimus, esą žvalgyba rinko informaciją apie tuomečio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą V. Ušacką.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA