REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 28 d. 11:05

V. Ąžuolas Seimo sandėlio suvenyrams išleido 29 tūkst. eurų parlamentinių lėšų

Lietuva

Andriaus Ufarto / ELTA nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


293349

Tęsiantis akcijai „Skaidrinam“, visuomenininkas Andrius Tapinas skelbia, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Valius Ąžuolas beveik 29 tūkst. eurų parlamentinių lėšų išleido Seimo sandėlio suvenyrams ir reprezentacinėms dovanoms.

„Iš viso sandėlį Seimo narys patuštino už 28 842 eurus“, – referuodamas į V. Ąžuolą savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Tapinas.

„Skaidrinam“ duomenimis, 2021-2023 m. laikotarpiu V. Ąžuolas iš Seimo sandėlio pasiėmė 3280 rašiklių, 636 šokoladinių saldainių rinkinius, 566 kavos pakuotes, 195 puodelius su lėkštele, 178 termopuodelius, 78 skėčius, 35 kuprines, 18 sieninių laikrodžių, 15 kvepiančių žvakių, 12 gintarinių vėrinių, 7 staltieses ir 6 gintarines apyrankes. Taip pat – pledų, įkroviklių, segių, užrašų knygelių, kamuolių, gertuvių, namų kvapų ir t.t.

ELTA primena, kad iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Kai kurie Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.

Dalis politikų jau spėju sureaguoti į keliamus klausimus dėl parlamentinių lėšų panaudojimo. Dėmesio dėl brangių kompiuterinių ir audio technikos įsigijimų sulaukęs Seimo narys Marius Matijošaitis sustabdė narystę partijoje, pasitraukė iš EP rinkimų. Prabangios įrangos nusipirkę konservatoriai Kęstutis Masiulis, Arūnas Valinskas tikino grąžinsią Seimo kanceliarijai panaudotas parlamentines lėšas, jų kolega Sergejus Jovaiša nurodo paliksiąs nusipirktus telefonus ir kompiuterius Seimo kanceliarijai.

Visgi, daugiausiai abejonių sukėlė konservatorius Justas Džiugelis. Politikas per trejus metus Seime ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų ir už šias paslaugas mokėjo Mindaugui Ardišauskui, šiuo metu vadovaujančiam Atsakingo lošimų verslo asociacijai. Portalui 15min.lt M. Ardišauskas patvirtino, jog konsultuodamas J. Džiugelį dirbo ir su lošimų verslu.

Suabejojus, ar Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkas nesinaudojo pareigomis, jog į komiteto darbotvarkę įtrauktų lošimų rinkai palankias iniciatyvas, politikas nutarė laikinai suspenduoti vadovavimą SRDK.REDAKCIJA REKOMENDUOJA