PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Gegužės 26 d. 12:30

V. Andriukaitis: įtampa Prezidento rinkimuose bus

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


85410

Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, sekmadienį balsavęs Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai teigė laukiantis įtemptos kovos rinkimuose.

„Manau, kad įtampa (Prezidento rinkimuose. – ELTA) bus iki vakaro. Du kandidatai (Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda. – ELTA) yra iš dešiniojo flango, abu atstovaujantys daugmaž dešiniojo centro konservatyviam ir mažiau konservatyviam spektrui. (...) Įtampa yra neabejotinai. Ką darys kairieji rinkėjai, čia sunku pasakyti. Jie greičiausiai elgsis labai įvairiai, bet iki vakaro dar įtampos bus", – Eltai sakė V. Andriukaitis.

V. Andriukaitis teigė lauksiąs rinkimų rezultatų savo partijos būstinėje.

Naująjį valstybės vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš dviejų kandidatų: ekonomisto G. Nausėdos ir buvusios finansų ministrės, Seimo narės I. Šimonytės.

Penkerių metų kadencijai išrinktas prezidentas pakeis Dalią Grybauskaitę, šalies vadovės pareigas ėjusią dvi kadencijas iš eilės.

Sekmadienį kartu renkami ir 11 Lietuvos atstovų Europos Parlamente. Lietuvoje į EP narius kandidatuoja 16 sąrašų: Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas", Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis", Lietuvos centro partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas" - Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje", Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!", Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys", Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir partija „Tvarka ir teisingumas".

ELTA primena, kad pirmąjį rinkimų turą laimėjo I. Šimonytė, surinkusi 31,31 proc. balsų. Antrasis, nedaug nusileidęs laimėtojai, liko G. Nausėda su 30,94 proc. rinkėjų palaikymu.

ELTA