REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Vasario 15 d. 15:45

V. Andriukaitis dalyvaus Prezidento rinkimuose

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


72160

Socialdemokratų keliamas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis dalyvaus Prezidento rinkimuose. Savo sprendimą politikas pareiškė penktadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Deklaruodamas savo apsisprendimą V. P. Andriukaitis daugiausiai kalbėjo apie, pasak jo, ydingą dabartinę situaciją Lietuvoje.

„Tas projektas, kuris buvo vedamas iki šiol, jau išsisėmė“, - komentuodamas Lietuvos politinę ir ekonominę padėtį teigė socialdemokratų keliamas kandidatas.

„Nesu politikos naujokas, daugelis mane pažįsta. Daugelis jau turi vienokią ar kitokią nuomonę apie mane. Kai kurie išankstinę, kai kurie suformuluotą žiniasklaidos, kai kurie atsiradusią po bendrų diskusijų“, - kalbėjo socialdemokratas. Kartu, tikino jis, niekas jam negali priekaištauti, kad jis elgiasi savanaudiškai ar, kad jam nerūpi žmogaus reikalai.

„Aš žinau kaip svarbu klausyti žmonių balso. Aš moku tai daryti ir galiu pasakyti, kad man svarbus yra kiekvienas žmogus“, - sakė V. P. Andriukaitis.

V. P. Andriukaitis kritikavo Finansų ministerijos, pasak jo, vienos neefektyviausių, darbą. Progresiniai mokesčiai, nemokamas mokslas, didesnės pensijos, skurdo mažinimas - problemos, kurios figūravo eurokomisaro penktadienį pristatytojoje prezidentinėje vizijoje.

67 metų politikui tai bus trečias bandymas šalies vadovo rinkimuose. Jis dalyvavo 1997 ir 2002 metų Prezidento rinkimuose.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) dar praėjusių metų lapkritį paskelbė, kad V. P. Andriukaitis yra jų kandidatas Prezidento rinkimuose. Jo kandidatūrą iškėlė 40 LSDP skyrių. Tačiau eurokomisaras savo apsisprendimo dalyvauti šalies vadovo rinkimuose iš karto nedeklaravo.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA