PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 13 d. 12:01

V. Adamkus: V. Zelenskiui įtekta Laisvės premija yra ne tik įvertinimas, tačiau ir įpareigojimas išlaikyti kovos dvasią

Lietuva

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


256404

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus akcentuoja, kad šiuo metu ukrainiečiai šiuo metu atstovauja visą laisvąjį pasaulį. Todėl, pasak jo, sausio 13-ąją Ukrainos prezidentui Volodymirui Zelenskiui įtekta Laisvės premija yra ne tik atitinkamas įvertinimas, tačiau ir įpareigojimas išlaikyti kovos dvasią.

„Nieko nuostabaus, kadangi šiuo metu ukrainiečiai atstovauja visą laisvąjį pasaulį. Tai ir šis minėjimas, ypatingai paskiriant Laisvės premiją prezidentui, yra atitinkamas įvertinimas ir tuo pačiu įpareigojimas mūsų visų, kad išlaikytume tą dvasią kovos, nepasiduotume ir patiestume kelią ateinančioms kartoms su laisve į nepriklausomą gyvenimą“, – žurnalistams Seime sausio 13-ąją sakė V. Adamkus.


ELTA primena, kad, minint Laisvės gynėjų dieną, Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui įteikta jam paskirta 2022 metų Laisvės premija. Už nutarimą Ukrainos prezidentui skirti laisvės premiją Seimas gruodžio mėnesį balsavo vienbalsiai.


Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje premijos laureatas dalyvavo nuotoliniu būdu. Kreipdamasis į renginio dalyvius jis padėkojo už premiją, kuri, anot jo, yra skirta visiems ukrainiečiams, kurie kovoja už laisvę.