PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 5 d. 15:27

V. Adamkus savo balsą atidavė tiems, kurie yra pajėgūs

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


303630

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus išankstiniame Europos Parlamento (EP) rinkimų balsavime rinkosi kandidatus, galinčius geriausiai atstovauti Lietuvos interesus Europoje.

„Esu peržiūrėjęs visus balsavimo lapus ir esu pasirinkęs tuos, kurie, mano supratimu, yra pajėgūs Europoje inkorporuoti Lietuvos reikalus ir juos ginti. Taip, kad pasirinkimas buvo labai aiškus“, – žurnalistams trečiadienį Lukiškių aikštėje teigė V. Adamkus, pridurdamas, kad kai kuriuos politikus iš savo pasirinkto sąrašo rinkosi prioritetine tvarka.

„Kai kurias asmenybes perreitingavau“, – sakė V. Adamkus.

Visgi, kokių darbų palinkėtų naujai suformuotam EP, buvęs šalies vadovas nedetalizavo.

„Palikime jiems patiems apsispręsti. Nemanau, kad esame pajėgūs pajudinti visas problemas, kurios šiandieną yra Europos akiraty ir reikalauja sprendimo“, – sakė prezidentas.

ELTA primena, kad nuo antradienio iki ketvirtadienio vyksta išankstinis balsavimas Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Šiemet į EP kandidatų sąrašus Lietuvoje kelia 14 politinių partijų ir viena koalicija.

Iš viso rinkimuose į EP teisę balsuoti turi 2 386 422 rinkėjai. Į rinkėjų sąrašą yra įtraukti rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba užsiregistravo balsuoti užsienyje.

Palyginti su 2019 metų rinkimais į EP, šiemet rinkėjų skaičius sumažėjo 4,2 proc. tai yra 104 tūkst.120 rinkėjų.